- Będziemy wspólnie zastanawiać się i uczyć, jak pomóc naszym skrzydlatym zapylaczom. Tego dnia szczególnie zwrócimy uwagę na 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Będzie to świetna okazja do nauki i zabawy dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji - zapowiada Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. - Pasieka ma służyć przede wszystkim celom edukacyjnym - nie będzie ogólnodostępna dla gości Ogrodu ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających i pszczół. Wkrótce pojawi się oferta przyszłorocznych zajęć w pasiece skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej.
W ramach Święta Pszczół, które zaplanowano na niedzielę (8 sierpnia) w godz. 11.00-18.00, przygotowano m.in. konsultacje w zakresie opieki nad pszczołami, obserwacje życia pszczelej rodzin, zdrowa żywność i kosmetyki z wykorzystaniem produktów pochodzenia pszczelego, kiermasz miodów i roślin oraz wystawa domków dla dzikich zapylaczy. W programie są jest też konkurs na najciekawszy pszczeli strój i rozpoznawanie roślin miododajnych oraz podchody "Śladami pszczół wśród roślin miododajnych”. Wśród atrakcji są również warsztaty: domki dla dzikich zapylaczy, portrety kwiatów na drewnie, świece z wosku pszczelego, woreczki zapachowe, "kwietna łąka" (wielkoformatowy rysunek wykonany przez dzieci).
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Są jeszcze miejsca na studiach na UMCS. Uczelnia prowadzi dodatkową rekrutację
Bilet wstępu w tym dniu wynosi 4 zł. Dla dzieci do lat 5 wstęp jest bezpłatny. Osoby w pszczelich przebraniach mają bezpłatny wstęp i mogą wziąć udział w konkursie na najciekawszy pszczeli strój.
Do Ogrodu można wchodzić wejściem od ul. Willowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.