Polski Cukier Start Lublin z kolejną europejską wygraną

Autor: | Zdjęcie: Malwina Sidor / Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin z kolejną europejską wygraną - Zdjęcie główne

foto Malwina Sidor / Polski Cukier Start Lublin

Sport Trwa dobra passa koszykarzy Polskiego Cukru Startu Lublin. W poniedziałkowym meczu międzynarodowych rozgrywek European North Basketball League czerwono-czarni pokonali u siebie estoński Tartu Ülikool Maks & Moorits. Dla podopiecznych Artura Gronka była to trzecia wygrana z rzędu.

Do przerwy lepiej na parkiecie prezentowali się goście. Po pierwszej kwarcie zespół prowadzony przez trenera Gundarsa Vetrę miał zaliczkę w postaci czterech punktów. Gdy minęło kolejnych 10 minut, Tartu schodziło na dużą przerwę, wygrywając 44:37. Po zmianie stron kibice w hali Globus zobaczyli odmienione oblicze "Startowców", którzy grali skuteczniej po obu stronach boiska, poprawiając niemal każdy element gry. Na trzy minuty do końca trzeciej odsłony wybrany MVP w szeregach gospodarzy Barret Benson i jego koledzy objęli prowadzenie i nie oddali go już do końcowej syreny.

W pierwszej połowie mieliśmy problemy w defensywie, ale odbyliśmy w przerwie męską rozmowę w szatni. Trener wytknął nam błędy, które popełniliśmy, a my naprawiliśmy je po powrocie do gry, zmieniliśmy też sposób bronienia. To taka kombinowana defensywa, gdzie atak myśli, że ma otwarte pozycje, ale za chwilę w danym miejscu pojawia się nasz zawodnik. Nie jest to na pewno wygodne, ani łatwe. Trzeba być bardzo aktywnym w tym ustawieniu i musimy je dalej szlifować. Przyniosło to efekt, tak samo jak podczas zeszłotygodniowego meczu w Danii (SZCZEGÓŁY). Cieszymy się ze zwycięstwa i z optymizmem patrzymy na niedzielę, gdzie czeka nas kolejny ważny mecz – podsumował center Roman Szymański.

Czerwono-czarni wygrali trzecie spotkanie w trwającej kampanii ENBL i nadal mają szansę na wyjście z grupy i awans do fazy play-off. By tak się stało, Polski Cukier Start będzie musiał pokonać 7 lutego na własnym parkiecie holenderski zespół Landstede Hammers, a także liczyć na korzystne dla siebie rezultaty w innych meczach.

Zanim lublinianie znów zmierzą się z innym zespołem z Europy, czekają ich dwie konfrontacje na krajowym "podwórku". 28 stycznia do hali Globus przyjedzie MKS Dąbrowa Górnicza. Natomiast 2 lutego drużyna trenera Gronka zagra na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice.

Polski Cukier Start Lublin - Tartu Ülikool Maks & Moorits 85:75 (19:23, 18:21, 30:14, 18:17)

Lublin: Benson 35, Durham 11, O'Reilly 11, Wade 8,  Pelczar 8, Gabrić 6, Put 4, Szymański 2, Karolak

Tartu: Malmanis 19, Rosenthal 16, Menzies 12, Eelmae 8, Harris 6, Shundel 5, Kivi 5, Veideman 4, Urvik

Sędziowali: M. Chrakowiecki, R. Varv, M. Gawron