Artur Węska w latach 2012-2013 był zawodnikiem Motoru, dla którego rozegrał 25 meczów i zdobył trzy bramki. Wówczas dołączył do zespołu z Wisły Annopol, a później odszedł właśnie do tego klubu. To w nim w 2015 roku zakończył karierę piłkarską, by później zostać trenerem. Na początku był asystentem w Pogoni Siedlce, Radomiaku Radom i Zniczu Pruszków. Ostatni klub przejął jako pierwszy szkoleniowiec w 2020 roku.
CZYTAJ TAKŻE: Dominacja zawodników Orlen Oil Motoru
Sezon 2020/21 Węska i jego Znicz zainaugurowali meczem z Motorem w Lublinie. Wówczas drużyna byłego zawodnika żółto-biało-niebieskich wygrała starcie 2:1 po golach Macieja Machalskiego, Patryka Kubickiego i Piotra Ceglarza dla Motoru. Szkoleniowiec pracował w klubie tylko do grudnia, a od 1 stycznia 2021 roku prowadził Lech II Poznań. W rezerwach "Kolejorza" spędził kolejne 3,5 roku i po 124 meczach odszedł pod koniec maja tego roku.
CZYTAJ TAKŻE: To oni w Motorze Lublin byli najlepsi
Teraz Węska ma już nową pracę i znów zainauguruje sezon przeciwko Motorowi. 35-latek właśnie został jednym z asystentów Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa. "Trenerze, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!" - napisał klub z Częstochowy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej. Motor z Rakowem zmierzą się w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy już 21 lipca o 20:15.
Co ciekawe, Artur Węska ma żonę pochodzącą z Lublina, a w przeszłości mógł poprowadzić Motor. W lecie 2022 roku po odejściu Marka Saganowskiego był jednym z głównych kandydatów do objęcia posady szkoleniowca pierwszego zespołu, ale finalnie nie związał się z klubem. Wówczas trenerem został Stanisław Szpyrka, którego zwolniono po zaledwie 90 dniach pracy, gdy drużyna była w strefie spadkowej II ligi. Po nim do klubu przyszedł Portugalczyk Goncalo Feio wraz z asystentem Mateuszem Stolarskim. Drugi z wymienionych szkoleniowców awansował z żółto-biało-niebieskimi do ekstraklasy i poprowadzi w niej zespół z Lublina (SZCZEGÓŁY).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.