reklama
reklama

Województwo lubelskie: Sejmik uchyli stanowisko "anty-LGBT"? Opozycja złożyła wniosek o sesję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Sejmik uchyli stanowisko "anty-LGBT"? Opozycja złożyła wniosek o sesję - Zdjęcie główne

Województwo lubelskie: Sejmik uchyli stanowisko "anty-LGBT"? Opozycja złożyła wniosek o sesję | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uchylenia przyjętego przez Sejmik Województwa Lubelskiego, stanowiska przeciwko "wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, chcą opozycyjni radni Sejmiku. Właśnie złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji w tej sprawie.
reklama

W 2019 roku Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko przeciwko "wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, której autorami są osoby związane z partią Prawo i Sprawiedliwość - wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba i posłanka Elżbieta Kruk.

- Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych - czytamy w stanowisku.

W stanowisku zadeklarowano obronę szkoły i rodziny "przed ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami", nie zgodzono się na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl Światowej Organizacji Zdrowia, na wprowadzanie do szkół tzw. latarników, czyli funkcjonariuszy politycznej poprawności i nie pozwolono na wywieranie administracyjnej presji na rzecz "stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej "homopropagandą") w wybranyach zawodach (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy)".

- Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności - czytamy w stanowisku.

Za stanowiskiem ozagłosowało łącznie 24 radnych z PiS i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przeciw było dwoje radnych z Koalicji Obywatelskiej, sześcioro nie oddało głosu, z czego dwójki nie było na sesji.

Teraz dziewięciu radnych (KO, Lewica i Stowarzyszenie Polska 2050) złożyło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Miałoby wtedy odbyć się głosowanie w sprawie uchylenia stanowiska. Wnioskujący uważaja, że Komisja Europejska może zagrozić cofnięciem unijnych dotacji. Pieniądze mogłyby według nich, stracić regiony, w których przyjęto takie stanowiska. Komisja Europejska jakiś czas temu wyraziła zaniepokojenie z powodu dyskiminacji niektórych grup społecznych, przez takie stanowiska.

Wniosek o nadzywczają sesję złożono w środę (25 sierpnia). Obrady mogą odbyć się w przeciągu 7 dni o złożenia wniosku. O złożeniu wniosku poinformował m.in. lubelski poseł KO.

- Radni Koalicji Obywatelskiej w sejmiku woj. lubelskiego złożyli wniosek o nadzwyczajną sesję sejmiku ws. uchylenia uchwały anty LGBT. Brawo. Sesja w ciągu 7 dni - napisał na swoim profilu Facebook, poseł Michał Krawczyk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama