Reklama

Reklama

Powstaje Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+. Oceniać szkoły mogą też lubelscy uczniowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie - print screen/Google Maps

Powstaje Ranking  Szkół Przyjaznych LGBT+. Oceniać szkoły mogą też lubelscy uczniowie - Zdjęcie główne

Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+ w tym roku obejmie wszystkie szkoły ponadpodstawowe w Polsce | foto III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie - print screen/Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+, która w tym roku obejmie wszystkie szkoły ponadpodstawowe w całej Polsce, w tym lubelskie. Uczniowie będą mogli ocenić swoje szkoły pod kątem stosunku placówek do osób LGBTQ+. W czerwcu zostaną opublikowane wyniki.

Reklama

Ranking Szkół LGBTQ+ ma umożliwić młodzieży wybór przyjaznej, bezpiecznej i otwartej szkoły średniej. Po raz pierwszy obejmie zasięgiem całą Polskę. W niedzielę (11 kwietnia) ruszyła ogólnopolska platforma, na której uczniowie mogą ocenić swoją szkołę ze względu na jej stosunek do młodzieży LGBTQ+.

- Nasza strona internetowa https://maparownosci.pl/ daje możliwość oceny każdej szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Dzięki odpowiedziom kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie - wyjaśnia Aleksandra Borzęcka, koordynatorka projektu na województwa lubelskie, podlaskie i warmińsko- mazurskie

W badaniu może wziąć udział każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej i wyznania. Wystarczy kliknąć na wybraną przez siebie placówkę, a wyświetli się ankieta, którą można wypełnić i na podstawie której zostaną wystawione placówkom oceny. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki. Oceny można dokonać do 23 maja.

Bieżące wyniki można śledzić cały czas w formie interaktywnej mapy. Z kolei na początku czerwca wyniki Rankingu zostaną zaprezentowane w formie Mapy Równości. Będzie to informacja, które ze szkół zajęły wysokie miejsca, a które znalazły się "w ogonie" Rankingu. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy