reklama
reklama

Lublin: Naukowiec UMCS o Elżbiecie II i operacji " London Bridge"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Naukowiec UMCS o Elżbiecie II i operacji " London Bridge" - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNaukowiec Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przygotował tekst na temat m.in. królowej Elżbiety II, która zmarła przed kilkoma dniami. Publikacja powstała w ramach cyklu "Okiem eksperta".
reklama

W czwartek (8 września) w wieku 96 lat zmarła Elżbieta II - królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Rządziła od lat 50. XX wieku.

- Jak wyglądają najbliższe dni po śmierci królowej Elżbiety II? Jakie znaczenie ma brytyjska monarchia na proces sprawowania władzy? Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem dra Jakuba Olchowskiego z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UMCS na temat monarchii brytyjskiej (jednej z najważniejszych i najbardziej symbolicznych instytucji na świecie), jej rytuałach i operacji London Bridge - zachęca Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

reklama

Tekst powstał w ramach cyklu „Okiem eksperta”. Ma promować naukę, badania i specjalistyczną wiedzę naukowców z UMCS. Specjaliści z uczelni tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy i prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień znajdujących się w polu ich zainteresowań badawczych.

Królowa Elżbieta II nie rządziła Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, król Karol III także nie będzie. W Królestwie władzę sprawuje rząd i parlament, co czyni Wielką Brytanię specyficznym organizmem państwowym – to monarchia parlamentarna (a nie, jak się ją czasem określa, monarchia konstytucyjna – zwłaszcza, że Wielka Brytania w ogóle nie ma konstytucji, czyli tzw. ustawy zasadniczej – zamiast niej funkcjonuje wiele źródeł prawa) - czytamy fragment komentarza dr Jakuba Olchowskiego z UMCS.

reklama

Pełna treść komentarza jest na stronie UMCS.

Sam dr Jakub Olchowski jest pracownikiem Katedry Bezpieczeństwa Międzynarodowego UMCS. Zajmuje się m.in. procesami transnarodowymi, bezpieczeństwem międzynarodowym, dezinformacją i manipulacją jako instrumentem polityki, stosunkami międzynarodowymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Autor m.in. publikacji Relacje Ukrainy z NATO - trudne partnerstwo oraz wielu artykułów naukowych.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama