reklama
reklama

Lublin: Dwa przejścia dla pieszych zostaną oznaczone? Jest odpowiedź na apel radnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Dwa przejścia dla pieszych zostaną oznaczone? Jest odpowiedź na apel radnej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaOznaczenia dwóch przejść dla pieszych chciała radna Małgorzata Suchanowska. Władze miasta już odpowiedziały.
reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierowała do władz miasta dwie interpelacje w sprawie oznaczenia przejść dla pieszych. Jedna dotyczy ul. Jasnej, a druga ul. Podwale.

W przypadku ul. Jasnej apeluje, aby odpowiednie służby zorganizowały odpowiednie przejście dla pieszych. Miało by to być w miejscu dojazdu do skrzyżowania z ulicą Spokojną.

- Interpelacja wynika z troski o bezpieczeństwo pieszych uczęszczających chodnikiem wzdłuż ulicy Spokojnej. Oznaczenie przejścia na ul. Jasnej jest bardzo wskazane, gdyż wielu przechodniów z niego korzysta - napisała Małgorzata Suchanowska.

reklama

Z kolei jeśli chodzi o ul. Podwale, radna prosi o zorganizowanie przejścia w miejscu zejścia ze stromych schodów od Bramy Grodzkiej. Wyjaśniła, że jej prośba ma związek z tym, że przejście przez ulicę Podwale jest często uczęszczane, a nieoznaczone.

W przypadku ul. Jasnej, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju odpowiedział, że w związku z budową budynków mieszkalnych w obrębie skrzyżowania ul. Wieniawskiej i ul. Jasnej, z inwestorem została podpisana umowa na przebudowę układu komunikacyjnego ul. Wieniawskiej i ul. Jasnej.

- Zatwierdzona koncepcja przebudowy, z uwagi na duży ruch pieszych zakłada wyznaczenie przejścia dla pieszych w proponowanym miejscu. Realizacja przebudowy układu ulic nastąpi po zakończeniu obecnie trwających prac budowlanych - napisał Artur Szymczyk. - Uwzględniając powyższe, na chwilę obecną nie planuję dokonywać zmian w stałej organizacji ruchu na przedmiotowej ulicy.

reklama

Natomiast co do ul. Podwale wyjaśnił, że ulica ta jest drogą gminną w klasie technicznej „dojazdowa”. Podkreślił, że obecna organizacja ruchu zakłada prowadzenie ruchu w jednym kierunku, ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h i postój pojazdów na ulicy przy lewej krawędzi. Zaś ruch pieszych, w tym dojście do miejsc postojowych odbywa się chodnikiem po prawej stronie ulicy.

reklama

Poza tym dodał, że wyznaczenie przejścia dla pieszych przy tej ulicy i skoncentrowanie ruchu pieszego, ograniczy prawną możliwość przekraczania jezdni w innych dogodnych dla pieszych miejscach. Chodzi o to, że w odległości mniejszej niż 100 m od przejść, o ile bliżej nie ma skrzyżowań, przechodzenie przez jezdnię jest zabronione przepisami Prawa o ruchu drogowym.

- W przypadku braku wyznaczonych przejść przekraczanie jezdni jest dozwolone pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia w ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni - napisał Szymczyk. - Dodatkowo wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Podwale skutkowałoby likwidacją miejsc postojowych, gdyż w odległości pomiędzy przejściem, a miejscami postojowymi nie może być mniejsza niż 10 m.

reklama

Na koniec zaznaczył, że na chwilę obecną nie planuje się zmian w stałej organizacji ruchu na tej ulicy w zakresie wyznaczenia przejścia dla pieszych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama