reklama
reklama

Lubelski szpital dostanie pieniądze na nowoczesny sprzęt

Opublikowano:
Autor:

Lubelski szpital dostanie pieniądze na nowoczesny sprzęt - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaBlisko 11,5 miliona złotych na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dostanie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie z Ministerstwa Zdrowia.
reklama

Nowoczesny sprzęt pomoże pacjentom

- Cieszymy się, że jako szpital zostaliśmy docenieni i zgłoszony przez nas projekt został rekomendowany do dofinansowania. Pracownicy Klinicznego Oddziału Ratunkowego codziennie wykonują ciężką pracę. Zakupiony w ramach dofinansowania nowoczesny sprzęt diagnostyczny i aparatura pozwolą im jeszcze lepiej pomagać pacjentom, a także zwiększą komfort i bezpieczeństwo osób przebywających w KOR - mówi dr n. med. Radosław Starownik, dyrektor naczelny SPSK Nr 4 w Lublinie.

reklama

Do konkursu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego wsparcia Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR przystąpiło 207 wnioskodawców. Wybrano 152 projekty. Na modernizację, przebudowę i doposażenie resort przeznaczy łącznie ok. 1,5 miliarda złotych.

- Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR - mówi minister zdrowia, Katarzyna Sójka. - Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie.

reklama

Szpital przy ul. Jaczewskiego 8 przyjmuje najwięcej pacjentów w stanach nagłych w regionie. - Rocznie w placówce jest realizowanych ponad 55 tys. hospitalizacji, z czego ok. 30 proc. odbywa się w oddziale ratunkowym. Szpital posiada kadrę wysokiej klasy specjalistów przygotowanych do pracy z pacjentami pourazowymi transportowanymi z całego województwa. Centrum Urazowe SPSK Nr 4 w Lublinie zabezpiecza świadczenia w  najtrudniejszych przypadkach i pełni funkcję jednostki konsultacyjnej dla szpitalnych oddziałów ratunkowych w regionie - informuje SPSK Nr 4 w Lublinie.

reklama

Lubelski szpital dostanie dofinansowanie w wysokości 11 milionów 461 tysięcy złotych. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla Klinicznego Oddziału Ratunkowego i współpracującej z tym oddziałem pracowni diagnostycznej RTG. 

Sprzet planowany do zakupienia przez szpital

aparaty EKG

defibrylatory

urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej podczas RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej)

zestawy do prowadzenia hipotermii terapetycznej

cewniki REBOA do resuscytacji endowaskularnej w urazach wielonarządowych z symulatorem do nauki wprowadzania cewnika

zestawy do podgrzewania płynów infuzyjnych i krwi z automatycznym infuzorem ciśnieniowym

kardiomonitory

pulsoksymetry z kapnografem

wideolaryngoskop

wózki transportowe i samojezdne

zestawy do ogrzewania pacjenta – dmuchawa oraz koce i maty grzewcze

fotele transportowe

zestawy foteli zabiegowych do pobierania krwi w obszarze obserwacyjnym

analizatory parametrów krytycznych

lodówki na odczynniki i krew

zestaw do monitorowania temperatury pomieszczeń gdzie przechowywane są leki

pompy infuzyjne ze stacjami dokującym

ssaki elektryczne

wózki resuscytacyjne

zestaw do zabezpieczenia dostępu naczyniowego u pacjenta z oświetlaczem naczyniowym (lokalizator żył) ze statywem mobilnym, wkłucia doszpikowe z napędem wielorazowego użycia

respiratory transportowe z kapnometrią oraz respiratory stacjonarne

aparaty do tlenoterapii high-flow

lampy operacyjne

stoły zabiegowe

aparaty USG

stetoskopy bezprzewodowe

szafka z szufladami grzewczymi

zestaw do monitorowania obszaru z kamerami obrotowymi stacją komputerową i nagrywarką wejście/wyjście, podjazd karetek

wózek depozytowy

centrale do monitorowania

zestawy komputerowe z drukarkami

zestawy do TRIAGE w systemie TOP SOR

zestawy do segregacji na wypadek katastrofy (krótkofalówki, zestawy TRIAGE z opaskami, kamizelki taktyczne, plecaki ratownicze, dyktafon)

komputery I-Mac do badań obrazowych

komplety drobnego sprzętu chirurgicznego (zestawy do szycia i drobnych zabiegów z kontenerami do sterylizacji, piłą oscylacyjną do cięcia gipsu oraz stolikami narządziowym po dwa na stanowisko)

mobilny zestaw dezynfekcji pomieszczeń obszaru zakaźnego

zestaw desek ortopedycznych

zestawy stolików przyłóżkowych

bronchofiberoskop

nasofiberoskop giętki

konsola opisowa podstawowa (na potrzeby lekarzy SOR - zdjęcia i obrazy do samodzielnej oceny).

Jeśli chodzi o doposażenie pracowni diagnostycznej RTG współpracującej z odziałem ratunkowym, będzie to: aparat RTG i konsola opisowa podstawowa.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama