Reklama

Wyrzuciła 23 tys. zł przez okno... Oszustwo "na policjanta" w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wyrzuciła 23 tys. zł przez okno... Oszustwo "na policjanta" w Lublinie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na prośbę oszustów 77-latka wyrzuciła przez okno ponad 23 tys. złotych. Starsza osoba myśląc, że pomagają prawdziwym policjantom stracili oszczędności swojego życia.

W piątek w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa metodą "na policjanta", "prokuratora" oraz do kilku prób oszustwa. Wieczorem do lubelskich policjantów wraz z córką zgłosiła się 77-letnia mieszkanka Lublina, która przez okno wyrzuciła ponad 23 tys. złotych. Kobieta wyjaśniła policjantom, że otrzymała telefon od osób przedstawiających się jako policjant i prokurator. Rozmówcy oświadczyli, że biorą udział w zatrzymaniu groźnych przestępców.

 

W związku z tym poprosili kobietę o pomoc. W tym celu miała przekazać im swoje oszczędności, które miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin. Kobieta została poproszona o wyrzucenie gotówki z okna swojego mieszkania na trzecim piętrze.

 

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE