Reklama

Reklama

Policja wylegitymowała 43 uczestników lubelskiego marszu "Nie damy się zastraszyć"

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 19:11
Autor: | Zdjęcie: JN

Policja wylegitymowała 43 uczestników lubelskiego marszu "Nie damy się zastraszyć" - Zdjęcie główne

Wczorajszy marsz odbył się pod hasłem "Nie damy się zastraszyć" i był odpowiedzią na brutalność policji w trakcie warszawskich strajków | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie wczorajszego marszu w ramach Strajku Kobiet, policja wylegitymowała 43 osoby, jedną zatrzymała, a wobec 18 trwają wyjaśnienia np. w sprawie zakłócenia porządku publicznego.

Reklama

Wczoraj (23 listopada) odbył się kolejny protest przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego. W ramach Strajku Kobiet od miesiąca w całym kraju organizowane są marsze, akcje społeczne i protesty. Wczorajszy marsz odbył się pod hasłem "Nie damy się zastraszyć" i był odpowiedzią na brutalność policji w trakcie warszawskich strajków. Zgromadziło się ok. 200 osób. 

 

Podzczas marszu, policja legitymowała uczestników. Takich osób było 43. Wystawiono też dwa mandaty. Jeden z uczestników był poszukiwany do odbycia kary więzienia, bo nie zapłacił grzywny. Poza tym, jedna osoba dostała pouczenie, a co do 18 osób, trwają wyjaśnienia m.in. w sprawie zakłócania porządku publicznego i wykroczeń w ruchu drogowym. Zatrzymano agresywanego mężczyznę usiłującego zaatakować protestujących. Policja interweniowała również w przypadku kilku osób, wykrzykujących wulgaryzmy pod adresem uczestników manifestacji. 

 

 

Marsz przeszedł z placu z fontanną przy ul. Okopowej 1 w kierunku Placu Litewskiego. Przy Centrum Kultury przy ul. Peowiaków, które jest na drodze pochodu, funkcjonariusze usiłowali zatrztymac uczestników, zmuszając ich tym samym na szybkie wejście na chodnik. Większość nie posłuchała i na pl. Litewski dotarła ulicą.

 

Poza tym, z radiowozów cały czas było słychać komunikaty o obowiązujących obostrzeniach epidemicznych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE