Reklama

Reklama

Lublin: Porozmawiają o edukacji, nauczaniu i kompetencjach. W ramach konferencji "Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”

Opublikowano: pon, 25 paź 2021 12:54
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Porozmawiają o edukacji, nauczaniu i kompetencjach. W ramach konferencji "Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość” - Zdjęcie główne

Porozmawiają o edukacji, nauczaniu i kompetencjach. W ramach konferencji "Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość” | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonowanie systemu edukacji, kształtowanie kompetencji jego uczestników oraz przyszłość nauczania, szczególnie w kontekście koncepcji uczenia się przez całe życie - to tematy, które zostaną poruszone podczas konferencji "Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość”.

Reklama

- Czwarta rewolucja technologiczna oparta na cyfryzacji, robotyzacji, czy ekonomii współdzielenia przekształca rynek pracy i społeczeństwo. Innowacyjne technologie stają się elementem życia codziennego, a także zmieniają sposób funkcjonowania firm i instytucji publicznych. W takim otoczeniu, rozwój i edukacja powinny być oparte o nowy zestaw kompetencji. Dlatego wraz z Sektorową Radą ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług Biznesowych zaprosiliśmy do dyskusji przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w badanie, opracowanie i rozwój tzw. kompetencji jutra. Lublin jest obecnie kluczową lokalizacją dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce Wschodniej, stanowiącego przykład dla pozostałych sektorów innowacyjnej gospodarki, w jaki sposób rozwijać i wdrażać kompetencje jutra - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Konferencja "Kompetencje jutra. Lublin inspiruje przyszłość” skierowana jest do przedstawicieli oświaty, w tym organów prowadzących szkół zawodowych, szkół średnich, uczelni wyższych oraz jednostek wspierających rozwój edukacji, instytucji otoczenia biznesu, przedstawicieli przemysłu i pracowników poszukujących nowych kompetencji i ścieżek rozwoju zawodowego. Grupę odbiorców stanowią również firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu tworzące oprogramowanie oraz technologie dla przemysłu.

- Dzisiejszy świat poprzez nieustający rozwój technologii wymusza na nas ciągłe uczenie się i dostosowywanie do zmieniających się warunków życia i pracy. Zdobyty przez nas w ramach systemu edukacji zawód nie wystarcza już, by zapewnić stabilne zatrudnienie w całym okresie aktywności zawodowej. Coraz większego znaczenia nabierają wysokiej jakości kwalifikacje, których zestawy umożliwiają nam wykonywanie zadań zawodowych łączących najczęściej różne obszary kompetencyjne. Wśród tych kwalifikacji pojawiają się takie, o których jeszcze kilka lat temu nie myślelibyśmy w kategoriach metakompetencji, jak chociażby projektowanie czy drukowanie w technologii 3D, które w perspektywie najbliższych 5 lat może stanowić jedną z kluczowych umiejętności absolwentów szkół średnich czy wyższych - mówi Piotr Fałek, przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Nowoczesnych Usług dla Biznesu.

Konferencji towarzyszyć będą warsztaty skierowane do trzech grup. Pierwsza z nich to firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - podczas spotkania zaprezentowany zostanie program POWER 2.21 oferujący mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie finansowe na podniesienie kompetencji jutra. Druga grupa to przedstawiciele oświaty - przedstawione zostaną możliwości wykorzystania kwalifikacji rynkowych włączonych do ZSK w edukacji oraz dobre praktyki instytucji edukacyjnych, które już dokonały modyfikacji w tym zakresie. Ostatnią grupą są studenci - podczas, których firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu przybliżą jakie kompetencje jutra już są wykorzystywane w bieżącej współpracy oraz korzyści płynące z rozpoczęcia kariery w tym sektorze.

Konferencja wraz z wydarzeniami towarzyszącymi odbędzie się we wtorek (26 października). Będzie to wydarzenie wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy