reklama
reklama

Lublin: Naukowcy i przedsiębiorcy spotkają się na Politechnice Lubelskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Naukowcy i przedsiębiorcy spotkają się na Politechnice Lubelskiej - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPonad 100 naukowców i przedsiębiorców weźmie udział w konferencjach poświęconych najnowszym osiągnięciom z zakresu obróbki skrawaniem, obróbki ściernej i erozyjnej oraz metrologii. Organizatorem wydarzeń jest Katedra Podstaw Inżynierii Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.
reklama

Obrady 14. Szkoły Obróbki Skrawaniem oraz 43. Naukowej Szkoły Obróbki Ściernej to konferencje, które są platformą spotkań przedstawicieli świata nauki i przemysłu. Mają służyć wymianie informacji o firmach, zainteresowaniach zawodowych, wynikach badań i najnowszych osiągnięciach z zakresu obróbki skrawaniem, ściernej i erozyjnej oraz konstrukcji, technologii i eksploatacji narzędzi skrawających, oprzyrządowania narzędziowego oraz obrabiarek i zastosowania metrologii w obróbce skrawaniem. Organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Politechnika Lubelska.

reklama

- Dzięki obróbce skrawaniem można uzyskiwać przedmioty o bardzo skomplikowanych kształtach i bardzo małej chropowatości powierzchni przy zachowaniu bardzo dużych dokładności wymiarowo-kształtowych. W ten sposób wykonuje się elementy konstrukcyjne i części z metali, ale również drewna, kompozytów i różnych tworzyw polimerowych. Natomiast obróbka ścierna jest rodzajem obróbki skrawaniem, w której narzędziem skrawającym są ziarna ścierne luźne albo w postaci pasty, tarczy, osełki, papieru lub płótna ściernego - mówi prof. Jerzy Józwik, kierownik Katedry Podstaw Inżynierii Produkcji.

Wymiana wiedzy i doświadczeń odbywać się będzie w trakcie sesji plenarnych i przemysłowych. W ramach części praktycznej planowane są rozmowy techniczne i pokazy oraz wystąpienia wiodących firm związanych z obróbką skrawaniem i metrologią, takich jak: Siemens, DMG MORI, Sandvik Coromant, P.H.M Polcomm, ZOLLER Polska, Cewar, SIGMA, CTNT Polska, ITA, TCM Polska Tool Consulting & Management, Renishaw, Lenso, ANDRE ABRASIVE ARTICLES, Pratt & Whitney Kalisz, Pratt & Whitney Rzeszów, "PAFANA” S.A., czy STAL-BUD Wiesław Nastaj.

reklama

Obrady rozpoczną się w środę (15 września) o godz. 14.00 w auli im. Stanisława Podkowy Wydziału Mechanicznego, i potrwają trzy dni. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19, konferencje będą odbywać się w formie hybrydowej, przy czym większość uczestników będzie obecna stacjonarnie.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama