Obrady 14. Szkoły Obróbki Skrawaniem oraz 43. Naukowej Szkoły Obróbki Ściernej to konferencje, które są platformą spotkań przedstawicieli świata nauki i przemysłu. Mają służyć wymianie informacji o firmach, zainteresowaniach zawodowych, wynikach badań i najnowszych osiągnięciach z zakresu obróbki skrawaniem, ściernej i erozyjnej oraz konstrukcji, technologii i eksploatacji narzędzi skrawających, oprzyrządowania narzędziowego oraz obrabiarek i zastosowania metrologii w obróbce skrawaniem. Organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Politechnika Lubelska.
- Dzięki obróbce skrawaniem można uzyskiwać przedmioty o bardzo skomplikowanych kształtach i bardzo małej chropowatości powierzchni przy zachowaniu bardzo dużych dokładności wymiarowo-kształtowych. W ten sposób wykonuje się elementy konstrukcyjne i części z metali, ale również drewna, kompozytów i różnych tworzyw polimerowych. Natomiast obróbka ścierna jest rodzajem obróbki skrawaniem, w której narzędziem skrawającym są ziarna ścierne luźne albo w postaci pasty, tarczy, osełki, papieru lub płótna ściernego - mówi prof. Jerzy Józwik, kierownik Katedry Podstaw Inżynierii Produkcji.
Wymiana wiedzy i doświadczeń odbywać się będzie w trakcie sesji plenarnych i przemysłowych. W ramach części praktycznej planowane są rozmowy techniczne i pokazy oraz wystąpienia wiodących firm związanych z obróbką skrawaniem i metrologią, takich jak: Siemens, DMG MORI, Sandvik Coromant, P.H.M Polcomm, ZOLLER Polska, Cewar, SIGMA, CTNT Polska, ITA, TCM Polska Tool Consulting & Management, Renishaw, Lenso, ANDRE ABRASIVE ARTICLES, Pratt & Whitney Kalisz, Pratt & Whitney Rzeszów, "PAFANA” S.A., czy STAL-BUD Wiesław Nastaj.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: UMCS będzie uczył stacjonarnie. Całkowicie zdalnych zajęć nie ma na razie w planach
Obrady rozpoczną się w środę (15 września) o godz. 14.00 w auli im. Stanisława Podkowy Wydziału Mechanicznego, i potrwają trzy dni. Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19, konferencje będą odbywać się w formie hybrydowej, przy czym większość uczestników będzie obecna stacjonarnie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.