Rada Dzielnicy Głusk apeluje o poparcie jej starań w sprawie odzyskania budynku przy ul. Głuskiej 138, który obecnie użyczony jest stowarzyszeniu na prowadzenie działalności statutowej. W ich imieniu wiceprzewoniczący Rady Miasta Lublin, Stanisław Kieroński (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do władz miasta, zwrócił się o pomoc.
- Z informacji, które uzyskałem od dłuższego czasu mieszkańcy proszą Radę Dzielnicy o miejsce do ich dyspozycji, w którym dzieci, młodzież i dorośli mogliby się spotkać, uczestniczyć w prowadzonej tam działalności w różnych dziedzinach edukacji kulturalnej. Wzorem innych dzielnic, w których funkcjonują domy kultury, również w Głusku mogłyby odbywać się występy teatralne, koncerty, seanse filmowe, wystawy, pokazy a młodzież mogłaby spotykać się w tematycznych kolach zainteresowań - napisał Stanisław Kieroński.
Dodał też, że Rada Dzielnicy podjęła uchwalę w sprawie uzyskania dojazdu do działki położonej przy ul. Głuskiej, co umożliwiłoby na sąsiadującej działce, będącej własnością miasta, zorganizować ogólnodostępny teren rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży. Miałby on służyć do jazdy na deskorolkach, rolkach czy rowerach. - Moim zdaniem obydwie inicjatywy społeczne zasługują na poparcie i realizację, dlatego bardzo proszę Pana Prezydenta o zajęcie stanowiska i powiadomienie mnie o nim - podsumował wiceprzewodniczący.
Odpowidając, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, poinformował, że działka przy ul. Głuskiej 138 jest zabudowana budynkiem użytkowym, dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym. Wyjaśnił, że obecnie nieruchomość znajduje się w użytkowaniu Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia”. Na oddanie nieruchomości w użytkowanie Stowarzyszeniu wyraziła zgodę Rada Miasta Lublin w uchwale w 2006 roku. Umowa o ustanowienia prawa użytkowania została zawarta 20 lat. Zgodnie z obowiązującą umową użytkowanie kończy się dnia 29 maja 2026 roku a Gmina Lublin może jednostronnie rozwiązać ją przed końcem obowiązywania w przypadku korzystania z nieruchomości niezgodnie z jej przeznaczeniem. W związku z tym nie ma podstawy prawnej do zakończenia umowy użytkowania.
Szymczyk dodał, że chcąc wsprzeć uchwałę Rady Dzielnicy Głusk można podjąć działania w kierunku nie przedłużania umowy ze Stowarzyszeniem po jej wygaśnięciu.
- W tym celu należy we właściwym czasie, tj. przed końcem zawarcia obowiązującej umowy, złożyć stosowny wniosek o korzystanie z nieruchomości – w tym przypadku, zgodnie z ww. uchwałą przez Zarząd Dzielnicy Głusk - napisał zastępca prezydenta.
Odniósł się też do uchwały w sprawie uzyskania dojazdu do działki. Zaznaczył, że do chwili obecnej do Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin, pełniącego nadzór właścicielski w imieniu Gminy Lublin, nie wpłynął żaden wniosek dotyczący planowanego wykorzystania lub zagospodarowania nieruchomości gminnych.
CZYTAJ TAKŻE: Projekt "Aktywny Lublin". Kilka tysięcy mieszkańców uczestniczyło w zajęciach sportowych
- Podejmowanie przez Radę Dzielnicy Głusk uchwały dotyczącej bliżej nieokreślonych działań inwestycyjnych na gruntach gminnych bez uzyskania wymaganej zgody właściciela jest niezasadne - podsumował Artur Szymczyk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.