reklama
reklama

Projekt "Aktywny Lublin". Kilka tysięcy mieszkańców uczestniczyło w zajęciach sportowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Projekt "Aktywny Lublin". Kilka tysięcy mieszkańców uczestniczyło w zajęciach sportowych - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZajęcia sportowe od biegów i kick boxingu, przez fit jogę, po szachy dostępne były w ubieglym roku dla mieszkańców w każdej grupie wiekowej. Realizowane one były w ramach projektu "Aktywny Lublin" z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.
reklama

- Ogromnym atutem projektu "Aktywny Lublin” było zaproszenie do udziału w zajęciach sportowych osób w różnym wieku. Tym samym autorzy projektu zwrócili uwagę na to, że aktywność fizyczna i dobra kondycja są ważne na każdym etapie życia - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Projekt zakładał realizację bezpłatnych zajęć sportowych dostosowanych do różnych grup wiekowych. Znalazły się w nim zajęcia indywidualne i zespołowe dla mieszkańców Lublina w podziale na grupy wiekowe: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.

reklama

Najmłodsi uczęszczali na zajęcia z piłki nożnej w przedszkolach, młode mamy mogły odprężyć się na przeznaczonych specjalnie dla nich zajęciach latino mama, a seniorzy chętnie korzystali z gimnastyki pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Do wyboru było m.in.: aqua aerobic, fitness, zumbę, fit jogę, treningi zdrowy kręgosłup, latino mix, fight lady, stretching i rolowanie, szachy, treningi biegowe, trening funkcjonalny, kick boxing czy samoobronę.
 
 
- Projekt, który kontynuowaliśmy w 2020 roku, funkcjonuje w Lublinie od kilku lat i wciąż cieszy się ogromną popularnością, czego dowodem były liczne zapisy na zajęcia sportowe, a także stale rozwijana oferta zajęć - mówi Mateusz Woźniak, autor projektu.
 
Od 1 lutego do 30 listopada 2020 roku przeprowadzono 1287 jednostek treningowych zajęć sportowych, każda po 45 minut, w których udział wzięło kilka tysięcy osób. Zatrudnienie kadry instruktorskiej i trenerskiej, zapewniło prawidłowe oraz profesjonalne przeprowadzenie zajęć wraz z odpowiednim przygotowaniem pomieszczeń i potrzebnego sprzętu. W trakcie przerwy związanej z epidemią organizatorzy zapraszali do treningów online. W tym trybie został też przeprowadzony cykl turniejów szachowych. Z kolei po wznowieniu zajęć stacjonarnych wprowadzono urozmaicenie w postaci nowych aktywności takich jak np. fit joga i zdrowy kręgosłup.
 
Na projekt realizowany w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 1014 osób i został zrealizowany za kwotę blisko 300 tys. zł.

 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama