reklama
reklama

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Startuje pilotażowa edycja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Startuje pilotażowa edycja - Zdjęcie główne

Szkolne Budżety Obywatelskie w Lublinie. Startuje pilotażowa edycja | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto rozpoczyna pilotażową edycję Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Dzięki nim uczniowie lubelskich szkół będa mogli realizować własne projekty. Pierwszym krokiem jest wybór szkół, które w tym roku przystąpią do programu.
reklama

- Działania związane z otrzymaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży zostały zaplanowane na 3 lata i rozpoczynają się już w tym roku. Jedną z pierwszych aktywności w tym zakresie będzie organizacja pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Traktujemy to jako krok do stworzenia szerszego Programu rozwijania samorządności dzieci i młodzieży w Lublinie. Liczymy na to, że rozwiązanie to sprawdzi się w Lublinie i na stałe stanie się częścią programu edukacyjnego w naszym mieście – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
W pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich mogą wziąć udział miejskie placówki oświatowe, takie jak: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, placówki oświatowo-wychowawcze, placówki zapewniające opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, młodzieżowy ośrodek socjoterapii oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze. Kwalifikacja do udziału odbędzie się w drodze konkursu "Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie”, który trwa od 16 do 30 kwietnia. Każda z 10 zakwalifikowanych placówek otrzyma środki w wysokości 4 tys. zł oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne w przeprowadzeniu na swoim terenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. 
 
 
Podstawą uruchomienia Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie były doświadczenia wyniesione z prowadzonego w 2019 r. Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego, działania Szkoły Podstawowej nr 51, która jako pierwsza wdrażała podobne narzędzie oraz rozmowy z uczniami i nauczycielami lubelskich szkół. W ramach przygotowań do uruchomienia SBO Miasto Lublin zapoznało się z doświadczeniami innych miast w tym temacie, m.in. Warszawy. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama