Reklama

Reklama

Lublin: Szkolne Budżety Obywatelskie z rekordowym wynikiem naboru

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Szkolne Budżety Obywatelskie z rekordowym wynikiem naboru - Zdjęcie główne

Lublin: Szkolne Budżety Obywatelskie z rekordowym wynikiem naboru | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Z rekordowym wynikiem zakończył się nabór do trzeciej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich. Zainteresowanie programem wyraziło ponad 40 placówek oświatowych. 

Reklama

- Bardzo cieszy nas tak szerokie zainteresowanie realizacją Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w lubelskich szkołach. Poprzez udział w tym programie placówki chcą rozwijać samorządność uczniowską i partycypację wśród młodych mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Jest to szczególnie istotne w roku Europejskiej Stolicy Młodzieży, kiedy przed młodymi w Lublinie otwierają się nowe możliwości i perspektywy na przyszłość - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
W ramach konkursu „Rozwój samorządności uczniowskiej – Szkolne Budżety Obywatelskie”, swoje aplikacje z pomysłami na naukę samorządności, zgłosiły 42 placówki oświatowe. Złożone wnioski zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Podczas analizy wniosków szkół i placówek oświatowych brane są pod uwagę: wartość merytoryczna działań szkoły/placówki/ośrodka pod kątem definicji samorządności uczniowskiej, motywacja szkoły/placówki/ośrodka do wzięcia udziału w trzeciej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich w Lublinie, uwzględnienie zasad partycypacji, równości szans i dostępności zaplanowanych działań, również w kontekście dzieci i młodzieży ukraińskich uczących się w szkole/placówce/ośrodku, wartość merytoryczna planowanych działań szkoły/placówki/ośrodka w kolejnych latach w obszarze rozwijania samorządności uczniowskiej z wykorzystaniem doświadczenia uczestnictwa w trzeciej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. 
 
- Spośród zgłoszeń komisja ekspercka wybierze 20 placówek. Te otrzymają wsparcie merytoryczne oraz środki finansowe w wysokości 4 tys. zł każda na przeprowadzenie na swoim terenie całej procedury Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w roku szkolnym 2023/24. Składa się ona z naboru projektów, ich oceny formalnej, następnie promocji oraz głosowania i realizacji wybranych pomysłów. Zasady konkursu określa jego regulamin - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
W pierwszej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich wpłynęły 22 zgłoszenia, spośród których wybrano do przeprowadzenia procedury 10 placówek. W drugiej edycji zgłosiło się 20 placówek i wszystkie miały możliwość przeprowadzenia na swoim terenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zrealizowanych wtedy pomysłów były m.in.: zakup stołu do gry w piłkarzyki, zakup cymbergaja na szkolne patio, ustawienie ławek w zielonym zakątku przy szkole, urządzenie strefy wypoczynku oraz montaż różowych skrzyneczek.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy