Polski Cukier Start Lublin zwyciężył MKS Dąbrowa Górnicza (ZDJĘCIA)

Autor:

Sport Po emocjonującym spotkaniu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na własnym parkiecie MKS Dąbrowa Górnicza. O zwycięstwie czerwono-czarnych przesądziła znakomita ostatnia kwarta.

Pierwszy punkt w meczu zdobyli zawodnicy gospodarzy, ale niedługo potem przyjezdni przeszli do ofensywy i konsekwentnie budowali przewagę. Nie oddali jej do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 25:22 dla dąbrowian. W drugiej odsłonie goście znów byli skuteczniejsi. Lublinianie mieli problemy ze skutecznością, a rywale dwukrotnie wychodzili na dziesięciopunktową przewagę. "Startowy" miewali dobre fragmenty, ale na długą przerwę zeszli, przegrywając 40:48.

Po odpoczynku lublinianie zmniejszyli przewagę MKS-u do trzech punktów. Dwoił się i troił Cleveland Melvin, który łącznie zdobył 28 punktów i był najskuteczniejszy w lubelskim zespole. Ekipa z Dąbrowy Górniczej dość szybko wyszła z opresji i znów odskakiwała punktowo, by po pół godziny rywalizacji mieć zaliczkę 71:62. Czwarta partia definitywnie należała do zawodników z Lublina. Gospodarze zdobywali punkty seriami, a drużyna ze Śląska była bardzo nieskuteczna. Na cztery minuty przed końcem czerwono-czarni doprowadzili nawet do remisu 80:80. Dokładnie minutę przed ostatnią syreną Polski Cukier Start dopiero drugi raz w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie i już go nie oddał. Po nerwowej końcówce i nietrafionych rzutach przyjezdnych miejscowi wygrali 91:89.

Do końca sezonu czerwono-czarnym został do rozegrania jeden mecz. 3 maja podopieczni trenera Artura Gronka zmierzą się na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard.

Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 91: 89 (22:25, 18:23, 22:23, 29:18)

Polski Cukier Start: Melvin 28, Dziemba 13, Smith 11, DeVoe 10, Griciunas 8, Młynarski 8, Cavars 5, Pelczar 5, Krasuski 3, Barnies

MKS: Blakes 32, Bluiett 17, Kucharek 11, Rajewicz 10, Radwański 9, Piechowicz 5, Mokros 5

Sędziowali: Michał Proc, Tomasz Szczurewski i Damian Ottenburger

Sprawdź fanpage Lublin24, bądź na bieżąco!