Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/Archiwum

MKS Perła Lublin wygrał z EKS Startem Elbląg. Ważny triumf i szansa na srebrne medale  - Zdjęcie główne

Lublinianki wciąż liczą się w walce o srebro PGNiG Superligi. Przed nimi jeszcze dwa mecze | foto MKS Perła Lublin/Archiwum

Sport Piłkarki ręczne MKS-u Perła zwyciężyły w Elblągu różnicą dwóch bramek. Dzięki tej wygranej zachowały szanse na wywalczenie na koniec sezonu srebrnego medalu PGNiG Superligi Kobiet.

Faworytem środowej rywalizacji w Elblągu były przyjezdne, które z tej roli wywiązywały się przez większość meczu bardzo dobrze. Po dziewięciu minutach gry prowadziły 5:1, później były w stanie odskoczyć szczypiornistkom EKS-u Start nawet na różnicę pięciu trafień. Skuteczna była Patrycja Królikowska, która w pierwszej części rzuciła pięć bramek. Na przerwę biało-zielone schodziły prowadząc 14:11.

Lublinianki utrzymywały bezpieczną przewagę nad gospodyniami do 50. minuty. Wtedy EKS Start przegrywał już tylko różnicą jednej bramki - było 20:19 na korzyść lublinianek. Trener Monika Marzec wzięła wtedy czas dla swojej drużyny i było to skuteczne posunięcie. Za chwilę bramkę rzuciła Aleksandra Rosiak, która w końcówce trafiła jeszcze raz. Dwie bramki rzuciła Królikowska, jeden raz bramkarkę elblążanek pokonała Joanna Szarawaga. Ostatecznie MKS Perła wygrał w Elblągu 25:23.

Po 26. meczach biało-zielone mają 54 punkty i są drugie w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Mistrzostwa pewne są już piłkarki ręczne Zagłębia Lubin, ale trwa walka o srebro. Na trzecim miejscu aktualnie jest KPR Gminy Kobierzyce, który ma o dwa punkty mniej niż MKS Perła, ale także o jeden mecz rozegrany mniej. Do końca rozgrywek lubliniankom zostały dwa spotkania.W następnej serii gier Weronika Gawlik i spółka zagrają u siebie z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów, który stracił już szanse na utrzymanie. Mecz zaplanowano na 22 maja (sobota), na godz. 13.15.

EKS Start Elbląg - MKS Perła Lublin 23:25 (11:14)
EKS Start: Kepesidou, Pająk - Waga 9, Szczepanik 4, Cygan 3, Bojicic 2, Rancic 2, Gedlek 1, Stapurewicz 1, Agovic 1, Choromańska, Pękala. Kary: 6 minut. Trener: Andrzej Niewrzawa.
MKS Perła: Gawlik - Królikowska 8, Rosiak 5, Szarawaga 3, Gadzina 3, Balsam 3, Achruk 1, Malovic 1, Tatar 1, Gęga, Nocuń, Więckowska, Anastacio,  Kary: 6 minut. Trener: Monika Marzec.
Sędziowali: Grzegorz Młyński i Rafał Puszkarski.