MKS FunFloor Lublin z trzecią porażką w Lidze Europejskiej

Autor: | Zdjęcie: KK

MKS FunFloor Lublin z trzecią porażką w Lidze Europejskiej - Zdjęcie główne

foto KK

SportPiłkarki ręczne lubelskiego klubu nadal muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej międzynarodowych rozgrywek EHF European League. W meczu 3. kolejki obecnego sezonu biało-zielone stoczyły zacięty bój z niemieckim HSG Bensheim/Auerbach, ale zeszły z parkietu pokonane.

Każde z dotychczasowych tegorocznych spotkań lublinianek w Lidze Europejskiej pokazało, że zespół Edyty Majdzińskiej potrafi rywalizować z silnymi przeciwnikami. Jednocześnie we wszystkich tych konfrontacjach detale decydowały o tym, że MKS FunFloor przegrał zarówno z CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud z Rumunii (SZCZEGÓŁY), francuskim Neptunes Nantes (więcej TUTAJ), jak i HSG Bensheim/Auerbach.

Na półmetku pierwszej połowy starcia z ekipą z Niemiec wicemistrzynie Polski prowadziły 11:8. Biało-zielone dobrze weszły w mecz i skrupulatnie realizowały zadania taktyczne, prezentując przy tym wyższą skuteczność od rywalek. Później jednak inicjatywę przejęły gospodynie, które odrobiły straty z nawiązką i do przerwy prowadziły różnicą dwóch trafień. Po zmianie stron MKS czekał na pierwszą bramkę aż pięć minut, co nie pomogło w "gonieniu" wyniku. Ostatecznie, pomimo wielu wyrównanych fragmentów spotkania, pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej zapisały na swoim koncie miejscowe.

Rewanż z HSG Bensheim/Auerbach czeka lublinianki 3 lutego w hali Globus. Zanim do niego dojdzie, szczypiornistki rozegrają dwa mecze na krajowym "podwórku". W środowy wieczór Daria Szynkaruk i spółka zmierzą się na własnym parkiecie z MKS Urbis Gniezno, natomiast w niedzielę wystąpią w Koszalinie w starciu z tamtejszymi Młynami Stoisław.

HSG Bensheim/Auerbach - MKS FunFloor Lublin 35:29 (17:15)

HSG: Van Beurden 1, Fehr – Dekker 8,  Friedberger 6, Berger 5, Soffel 5, Agwunedu 4, Kretzschmar 3, Naidzinavicius 2, Ziercke 1

MKS: Wdowiak 1, Gawlik – Roszak 5, Balsam 4, Kovarova 4, Achruk 3, Posavec 3, Pastuszka 3, Szynkaruk 2, M. Więckowska 2, Noga 1, Tomczyk 1, Płomińska

Kary: 12 min - 10 min

Sędziowali: Stefan Ivanovic i Marko Vujisic (Czarnogóra)