MKS FunFloor Lublin zmiażdżył rywalki. Wielki dzień Kingi Achruk!

Autor: | Zdjęcie: KK

MKS FunFloor Lublin zmiażdżył rywalki. Wielki dzień Kingi Achruk! - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Piłkarki ręczne MKS FunFloor Lublin bez najmniejszych problemów pokonały MKS Piotrków Trybunalski 36:23 w meczu 15. kolejki Orlen Superligi kobiet. W Hali Globus lublinianki kompletnie zdominowały przeciwniczki i zanotowały dwunastą wygraną na ligowych boiskach. Już na początku starcia szczególny moment przeżyła Kinga Achruk - była reprezentantka Polski zdobyła tysięczną bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

- Grałyśmy całym zespołem, wspierałyśmy się i byłyśmy rodziną. Przepracowałyśmy porażki i podeszłyśmy do meczu z podniesioną głową - mówiła Magda Więckowska po meczu z Bensheim-Auerbach, który był dla MKS-u pierwszą wygraną w tym sezonie Ligi Europejskiej. Rozgrywająca zapowiadała także, że lublinianki do starcia z Piotrcovią podejdą po porządnej analizie przeciwniczek i z odpowiednim przygotowaniem. Na parkiecie zapowiedzi nie były widoczne jednak od początku spotkania.

Pierwsze minuty przebiegły raczej pod dyktando przyjezdnych, które zyskały dwupunktową przewagę, a lublinianki musiały gonić. Zrobiły to jednak dość szybko i same wyszły na prowadzenie jeszcze przed dziesiątą minutą spotkania. Szczególny moment po bramce na 7:5 dla MKS-u przeżyła Kinga Achruk, dla której było to tysięczne trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. - Raptem trzy dni przed meczem w Koszalinie dostała m zaskakujący telefon, że mam już 998 bramek na koncie i zbliża się okrągła liczba. Aż się zdziwiłam, że tyle tych goli uzbierałam, biorąc pod uwagę moją czteroletnią przerwę na występy w Czarnogórze - mówiła 35-latka w wywiadzie dla oficjalnego portalu Superligi. Co ciekawe, swoje pierwsze bramki w polskiej lidze Achruk rzuciła w 2008 roku przeciwko SPR-owi Lublin jako zawodnika Zagłębia Lubin.

Ta specjalna chwila miała wpływ na cały zespół, który od tej pory trzymał rywalki w dystansie, a dokładnie w 20. minucie gry prowadził 14:10. Podopieczne Edyty Majdzińskiej marnowały sporo akcji i pudłowały wiele rzutów, ale nie przeszkadzało im to kontrolować przebiegu zawodów, bo rywalki były bierne w defensywie i jeszcze bardziej nieskuteczne w ataku psując aż 11 rzutów. Do przerwy MKS zdołał zbudować bezpieczną przewagę 19:13.

W drugą połowę lepiej weszły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego i w pierwszych dziesięciu minutach zdobyły cztery bramki do zaledwie dwóch autorstwa lublinianek. Biało-zielone potrzebowały trochę czasu, ale po chwilowej przewadze rywalek znów weszły na odpowiednie obroty. Chwilę po gorszej serii zdobyły trzy gole z rzędu i prowadziły 24:17. Na dziesięć minut przed końcem meczu przewaga MKS-u wynosiła aż dziesięć punktów, a do końca wzrosła aż do 13. Lublinianki wygrały całe spotkanie 36:23. Po zakończeniu meczu uhonorowano Kingę Achruk, która odebrała pamiątkową statuetkę z okazji tysięcznego gola w lidze z rąk swojego syna, a także prezesa klubu Tomasza Lewtaka.

MKS zanotował dwunastą wygraną w tym sezonie Orlen Superligi kobiet, dzięki czemu wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli. Podopieczne Edyty Majdzińskiej mają na koncie 38 punktów - tyle samo, ile trzeci KPR Kobierzyce i cztery mniej od pierwszego Zagłębia Lubin.

Kolejny mecz lubelskie szczypiornistki rozegrają już w sobotę 10 lutego o godzinie 20:00. Ich rywalkami w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej będą zawodniczki rumuńskiej Glorii Bistrita, z którymi MKS w styczniu przegrał 23:36. Spotkanie odbędzie się w Hali Globus.

MKS FunFloor Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:23 (19:13)

Lublin: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 7, Balsam 5, Płomińska 4, Posavec 4, Kovarova 3, Noga 3, Andruszak 2, M. Więckowska 2, Roszak 2,  Tomczyk 1, D. Więckowska 1, Achruk 1, Masna 1, Radushko 1, Szczepaniak. Trenerka: Edyta Majdzińska

Piotrków: Suliga, Sarnecka -  Grobelna 4, Waga 4, Schneider 4, Gadzina 3, Sobecka 3, Mielewczyk 2, Szczepanek 1, Trbovic 1, Mokrzka, Królikowska. Trenerka: Agata Cecotka

Kary: 6 min - 6 min

Sędziowali: Marina Dupli, Olena Podebrina (Kraków)