Kolejny pokaz siły MKS-u FunFloor Lublin. Wysokie zwycięstwo przed własną publicznością (ZDJĘCIA)

Sport Dominacja w pierwszej połowie i utrzymanie tempa do końca przełożyły się na wysoką wygraną MKS-u FunFloor Lublin z Młynami Stoisław Koszalin. Podopieczne Edyty Majdzińskiej zwyciężyły już piąty raz z rzędu i umocniły się na drugim miejscu w tabeli Orlen Superligi kobiet. Ponadto zrewanżowały się rywalkom za dotkliwą porażkę sprzed dwóch miesięcy.

W miniony wtorek piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin bez najmniejszych problemów ograły MKS Urbis Gniezno 37:31 i awansowały na drugie miejsce w ligowej tabeli. Już cztery dni później zawodniczki Edyty Majdzińskiej przystąpiły do kolejnej potyczki, a ich rywalkami były Młyny Stoisław Koszalin, czyli piąta drużyna grupy mistrzowskiej. Styczniowe spotkanie bezpośrednie zakończyło się sensacyjną wygraną koszalinianek 25:20. - Jest za co się rewanżować. Wierzę, że pokażemy w sobotę, kto gra u siebie w domu - mówiła przed starciem Magda Więckowska.

Mecz rozpoczął się od remisu 1:1, ale MKS długo nie pozwolił rywalkom cieszyć się z udanego początku. Lublinianki w ekspresowym tempie zdobyły aż dziesięć kolejnych bramek i wyszły na prowadzenie 11:1. Wówczas stało się jasne, że przyjezdne nie będą w stanie zrobić wiele w hali Globus. Nieco rozluźnione podopieczne Edyty Majdzińskiej spokojnie punktowały i od czasu do czasu pozwalały też rywalkom na niezłe akcje. Finalnie do przerwy gospodynie prowadziły 22:11. Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił i to drużyna z Koszalina znacznie częściej prowadziła grę. Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy gościnie zdobyły nawet więcej bramek i zniwelowały straty do dziewięciu "oczek". Oba zespoły grały na znacznie większym luzie i przekładało się to na mnóstwo niewykorzystanych okazji w ataku, prostych strat i niewymuszonych błędów. W ostatnich dziesięciu minutach lubelska drużyna zdołała jeszcze podkręcić tempo i dołożyła kolejne bramki, dzięki czemu wygrała 35:23.

Dzięki zwycięstwu lubelska drużyna umocniła się na drugim miejscu w lidze z dorobkiem 52 punktów. Do pierwszego Zagłębia Lubin tracą obecnie sześć punktów. Kolejny mecz MKS FunFloor Lublin rozegra już w środę 27 marca o 20:30. Rywalkami biało-zielonych będą zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce, czyli trzeci zespół Orlen Superligi kobiet.

MKS FunFloor Lublin - Młyny Stoisław Koszalin 35:23 (22:11)

Lublin: Wdowiak, Gawlik - Szynkaruk 7, Balsam 6, Olek 5, Turkoglu 4, Tomczyk 3, M. Więckowska 3, Andruszak 2, Noga 2, Posavec 2,
D. Więckowska 1, Achruk 1,

Koszalin: Filończuk, Ivanytsia - Mączka 5, Rycharska 5, Szajek 4, Zaleśny 3, Haric 3, Kubisova 2, Żmijewska 1.

Kary: 4 min - 6 min

Sędziowali: Miłosz Lubecki (Ustrzyki Dolne), Mateusz Pieczonka (Krosno)