Reklama

Reklama

Wystawa "Ménage á Deux" w lubelskiej Galerii Labirynt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt

Wystawa "Ménage á Deux" w lubelskiej Galerii Labirynt - Zdjęcie główne

Wystawa czynna będzie od piątku (23 października) do końca roku | foto Galeria Labirynt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Galeria Labirynt przy ul. Popiełuszki zaprasza do obejrzenia nowej wystawy "Ménage á Deux" - wspólnej wystawy Maurycego Gomulickiego i Karola Radziszewskiego, których zainteresowania artystyczne są skrajnie odmienne.

Reklama

Wystawa "Ménage á Deux"

 

Nazwa "Ménage á Deux" pochodzi z języka francuskiego i można ją przetłumaczyć na "Gospodarstwo domowe dla dwojga".

 

- Maurycy Gomulicki jest hedonistą i propagatorem Kultury Rozkoszy, dla którego popkultura jest stałym źródłem inspiracji. Karol Radziszewski to twórca queerowy działający na rzecz środowiska LGBT+, który wykorzystuje kody kultury popularnej. Wystawa prezentuje punkty widzenia artystów – mężczyzn o różnych orientacjach seksualnych, pokazując, że takie spotkanie jest możliwe - informuje Galeria Labirynt.

 

Wystawa czynna będzie od piątku (23 października) do końca roku. Ze względów bezpieczeństwa, czyli sytuację epidemiczną, nie będzie jednak tradycyjnego wernisażu. W dniu otwarcia zostanie udostępniona dla zwiedzających w godzinach 15:00 - 20:00.

 

Maurycy Gomulicki

 

Maurycy Gomulicki, urodził się w 1969 roku w stolicy, mieszka i pracuje w Warszawie i Mexico City. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studia kontynuował na Universitat de Barcelona, w Nuova Accademia di Belle Arti w Mediolanie oraz w Centro Multimedia del Centro Nacional de las Artes w Meksyku.

 

Jest artystą, projektantem, kolekcjonrem i antropologiem kultury popularnej. Tworzy fotografie, rzeźby, instalacje, wideo i animacje. Zajmuje się też projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Gomulicki jest hedonistą, konsekwentnie propagującym Kulturę Rozkoszy. 

 

- W wielu projektach podejmuje dialog z erotyką, pornografią i fetyszem. Intensywny kolor eksplorowany zarówno w swoim potencjale witalnym jak i w wymiarze socjokulturowym jest istotnym elementem w twórczości artysty. Jego działania dotyczące wizualnych przejawów szeroko pojętej kultury popularnej zacierają granice między kulturą niską a wysoką - informuje Galeria Labirynt.

 

Karol Radziszewski

 

Z kolei Karol Radziszewski urodził się w 1980 roku w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobył główną nagrodę III edycji konkursu Samsung Art Master (2007). Jest też laureatem Paszportów Polityki (2009). 

 

Jest twórcą filmów, fotografii, instalacji, autorem projektów interdyscyplinarnych, wydawcą magazynów, książek, tworzy też projekty modowe i kuratorskie. Jest założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym ukazującego się od 2005 roku DIK Fagazine – pierwszego i jedynego czasopisma artystycznego z Europy Środkowo-Wschodniej poświęconego homoseksualności i męskości. W 2015 roku założył Queer Archives Institute, organizację non-profit, zajmującą się badaniami, gromadzeniem, digitalizacją, prezentacją, analizą i artystyczną interpretacją queerowych archiwów ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwsza wystawa QAI inaugurująca projekt odbyła się w Videobrasil (São Paulo) w 2016 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE