- Cieszy nas tegoroczny wynik rekrutacji, w szczególności biorąc pod uwagę obecną sytuację demograficzną. Szczególnie jesteśmy zadowoleni ze znacznego wzrostu liczby kandydatów z zagranicy, głównie z Unii Europejskiej. Wysokie zainteresowanie naszą ofertą dydaktyczną potwierdza, że prowadzimy kierunki, które są postrzegane jako perspektywiczne, odpowiadające aktualnym potrzebom rynku pracy oraz oczekiwaniom młodego pokolenia - mówi prorektor ds. studenckich i dydaktyki, dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prof. uczelni.
Na studiach stacjonarnych prowadzono rekrutację na 40 kierunków I stopnia, 6 kierunków II stopnia oraz jeden kierunek studiów jednolitych magisterskich (weterynaria).
Najpopularniejsze kierunki (najwięcej osób na miejsce) to: weterynaria 8,85, analityka weterynaryjna 6,8, kryminalistyka w biogospodarce 4,8, hipologia i jeździectwo 3,9, architektura krajobrazu 3,83, geodezja i kartografia 3,6. Pod względem ilości rejestracji najpopularniejszy kierunek to weterynaria, który chce studiować 1328 osób.
Kandydaci, którzy złożą wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie otrzymają status przyjęty. Natomiast kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani na studia będą grupą rezerwową i zostaną kwalifikowani na podstawie listy rankingowej na zwolnione miejsca. W przypadku, gdy na niektórych kierunkach pozostaną wolne miejsca, zostanie ogłoszony kolejny nabór. Teraz trwa nabór na kierunek weterynaria w formie niestacjonarnej – do 18 sierpnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.