Efekt marketingowy
Tour de Pologne to wieloetapowy wyścig kolarski. Tegoroczna - 78. edycja odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia, będzie mieć siedem etapów, a trasa ma przebiegać przez Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk.
We wtorek (9 marca) o wyścigu opowiedział w trakcie konferencji Jarosław Stawiarski - marszałek województwa lubelskiego i Czesław Lang - wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980 rok), pierwszy polski kolarz zawodowy, a od 1993 r. dyrektor i organizator Tour de Pologne UCI World Tour.
- Chcemy poprzez sport pokazać piękno Lubelszczyzny, dlatego postanowiliśmy zostać jednym ze współuczestników i organizatorów tego wielkiego wydarzenia - mówił Jarosław Stawiarski - Mamy wielkie nadzieje związane z tym wyścigiem. Tour de Pologne to największa cykliczna impreza sportowa w Europie środkowowschodniej, która jest transmitowana do blisko 120 państw. Liczymy na efekt marketingowy dla rozpoznawalności naszego regionu na Starym Kontynencie. Naszym celem jest zaprezentowanie Lubelszczyzny jako pięknego miejsca, które czeka na turystów i ma do zaoferowania wspaniałą przyrodę, krajobrazy i świeże, nieskażone niczym powietrze.
Start w Lublinie
Pierwszy etap będzie liczył ponad 200 km i ma przebiegać przez Janów Lubelski oraz powiat zamojski. Start planowany jest w Lublinie, ale dokładne miejsce nie jest jeszcze znane. Równiez w Lublinie odbędzie się prezentacja ekip biorących udział w wyścigu. Zaś meta będzie w Chełmie. Z kolei etap drugi zacznie się w Zamościu i skończy w Przemyślu. Szczegółowy przebieg tras nie został jeszcze podany.
- Kolarstwo niesie za sobą dobre emocje, które są szczególnie potrzebne w czasach pandemii, bo wiadomo, że ludzie są rozdzieleni, unikają czegoś, są wystarszenia i siedzą w domu. Kolarstwo przyjeżdzą do tych ludzi, przejeżdża przez małe i większe miejscowości. Myślę, że to jst siła kolarstwa i stąd bardzo cieszę się, że możemy tu przyjechać, poakzać Roztocze i Lubelszczyznę - podkreślał Czesław Lang.
Dłuższe transmisje i śmigłowce z Francji
Organziator wyścigu dodawął również, że tegoroczna edycja będzie przęłomową, bo do tej pory czas transmisji telewizyjnej wydarzenia wynosił ok. 2 godzin, a w tym roku będzie to ok. 5 godz. dzennie w Telewizji Polskiej i w Eurosporcie. - Ten czas możemy bardzo fajnie wykorzystać, czyli pokazać emocje, metę, ciekawe starty - wyjaśniał Lang.
Poza tym, organizator imprezy planuje promować w trakcie wyścigu, województwo pokazując interesujące i wyjątkowe miejca. Chce to zrealizować podobnie jak organizatorzy wyścigu kolarskiego Tour de France w trakcie którego na trasie pokazuje się np. gdzie we Francji są dobre wina, a gdzie pyszne sery. Żeby pokazać Lubelszczyznę organizatorzy chcą ściągnąć sprzęt w tym śmigłowce z Francji.
Kolarze w Lublinie będą pierwszy raz od lat
Tour de Pologne ostatnio gościło w Lublinie w 2008 roku. Wówczas planowano trzy okrążenia wokół miasta, ale już po drugim zawodnicy stwierdzili, że droga jest za śliska i skończyli jazdę. Rok później wrócili do Lublina, a wyścig odbył sie już bez zakłóceń.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.