- Realizacja projektów ekologicznych to inwestycja w przyszłość naszego miasta oraz zdrowie mieszkanek i mieszkańców. Dzięki kampaniom edukacyjnym, warsztatom i konkursom nie tylko podnosimy świadomość ekologiczną, ale także angażujemy dzieci, młodzież i lokalne społeczności w działania na rzecz ochrony środowiska. Takie działania realizowane wspólnie mogą przyczynić się do znaczącej poprawy jakości życia. Dziękuję Funduszowi za wsparcie naszych działań - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
Wyzwanie „Green Influencer” skierowane do dzieci i młodzieży to jedno z działań w ramach projektu „Zapobiegaj powstawaniu smogu w Lublinie”. Ma on na celu poprawę jakości powietrza w mieście. Działania prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska obejmą również konkurs „Mam pomysł na Lublin bez smogu”, warsztaty międzyszkolne, a także przygotowanie materiałów graficznych promujących ochronę powietrza. Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej ze starszych klas szkoły podstawowej oraz liceów i techników, a także mieszkańców dzielnic narażonych na smog.
Drugi projekt „Lublin dla natury – kampania na rzecz ochrony bioróżnorodności i adaptacji klimatycznej”, realizowany jest przez Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Skupia się na ochronie bioróżnorodności i adaptacji klimatycznej. Planowane działania obejmują warsztaty edukacyjne w szkołach, konkurs dla dzieci „Miasto gąbka”, grę miejską, przygotowanie materiałów edukacyjnych, a także realizację filmu „Lublin dla natury – Małe działania, wielki wpływ”.
Miejskie projekty otrzymały dofinansowanie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej WFOŚiGW i będą realizowane w tym roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.