reklama
reklama

Lublin: W rejonie skrzyżowania na Szerokim ma być bezpieczniej. Zmieni się organizacja ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W rejonie skrzyżowania na Szerokim ma być bezpieczniej. Zmieni się organizacja ruchu - Zdjęcie główne

Lublin: W rejonie skrzyżowania na Szerokim ma być bezpieczniej. Zmieni się organizacja ruchu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W rejonie jednego ze skrzyżowań w dzielnicy Szerokie zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zabiegała o to radna Monika Orzechowska, która twierdziła, że skrzyżowanie jest niebezpieczne.
reklama

Radna miejska Monika Orzechowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miasta interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa w dzielnicy Szerokie. Na wstępie wyjaśniała, że jej prośba ma związek z licznymi zgłoszeniami mieszańców. Chodzi o podjęcie działań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa dla pieszych jak i osób zmotoryzowanych na skrzyżowaniu ul. Gnieżnieńskiej i Słupian w Lublinie.

- Skrzyżowanie to jest obecnie miejscem bardzo niebezpiecznym, położonym na bardzo ruchliwej ulicy, która przecina dzielnicę Szerokie będąc łącznikiem pomiędzy ul. Nałęczowską oraz Wojciechowską. Głównym argumentem za tym by zapewnić bezpieczeństwo jest dobro pieszych, w tym przede wszystkim dzieci, które muszą przejść tą drogą udając się na boisko. Uważam, że zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom powinno być priorytetem.

Dlatego poprosiła o doznakowanie skrzyżowania Gnieźnieńska-Słupian znakami pionowymi (folia fluorescencyjna) i znakami poziomymi (biało-czerwone pasy) celem lepszego uwypuklenia funkcjonujących na tym skrzyżowaniu przejść dla pieszych.

- Z uwagi na geometrię drogi i znaczny spadek, oraz luk pod kątem oko/o 40 stopni, zasadnym jest dalsze ograniczenie prędkości z 40km/h do 30km/h. Wnioskuję również o objęcie całej ul. Gnieźnieńskiej dopuszczalną prędkością do 30 km/h i doznakowanie skrzyżowania Gnieźnieńska - Biskupińska w postaci umieszczenia znaków D6 na folii fluorescencyjnej - dodaje Monika Orzechowska.

Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju odpisał, że po analizie sprawy propozycja rozpatrzona została pozytywnie.

- W związku z powyższym, w trakcie opracowywania jest projekt zmiany stałej organizacji ruchu w zakresie jaki ustalono na spotkaniu w terenie w dniu 11.10.2022r., a następnie zostanie on przekazany do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie w celu zaopiniowania. Po otrzymaniu wymaganej opinii od zarządcy drogi będzie mógł zostać zatwierdzony i przekazany do realizacji w terenie - napisał Artur Szymczyk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama