Reklama

Reklama

Lublin: Przebudowa kładki nad ul. Filaretów musi poczekać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Przebudowa kładki nad ul. Filaretów musi poczekać - Zdjęcie główne

Kładka nad ul. Filaretów | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na chwilę obecną nie ma możliwości przebudowy kładki dla pieszych nad ul. Filaretów. O przebudowę zabiegała radna Monika Kwiatkowska.

Reklama

Radna miejska Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miasta interpelację. Chodzi o przebudowę kładki dla pieszych nad ul. Filaretów. Wyjaśnia, że jej pismo ma związek z prośbami i wnioskami mieszkańców. Zapytała o termin o przebudowy.

- Jak wiadomo konstrukcja jest mocno przerdzewiała, a za chwilę jej stan techniczny uniemożliwi bezpieczne z niej korzystanie. Zarząd Dróg i Mostów posiada gotowy projekt, a także złożono oficjalny wniosek o pozwolenie na roboty budowlane - napisała radna.

Dlatego poprosiła o wskazanie terminu realizacji tej inwestycji i podjęcie odpowiednich kroków "w celu zabezpieczenia bezpiecznego przejścia, nie zagrażającego życiu i zdrowiu mieszkańców".

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia planu wydatków na taką inwestycję. Jednocześnie przebudowa została zgłoszona do projektu miejskiego budżetu na przyszły rok.

- Ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie ujęcia zadania w budźecie na 2023 r. zostanie podjęte w grudniu br. na sesji Rady Miasta Lublin, podczas której zostanie przyjęty budżet miasta na 2023 r. - napisał Artur Szymczyk. - Określenie przewidywanego terminu realizacji przedmiotowego zadania będzie możliwe jedynie w sytuacji gdy zostaną zabezpieczone środki finansowe na realizację inwestycji w budżecie miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy