- „Dzielnice Kultury” to jedno z priorytetowych zadań w dziedzinie kultury, w którego realizację organizacje pozarządowe angażują się od wielu lat. Dzięki ich pomysłom i działaniom mamy bogatą ofertę kulturalną w dzielnicach, w tym wiele propozycji z zakresu edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży. W przyszłym roku chcemy także kontynuować projekty dla młodych, by dać im możliwość realizacji indywidualnych inicjatyw skierowanych do swoich społeczności lokalnych - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
„Dzielnice Kultury” obejmują realizację przedsięwzięć o zasięgu lokalnym w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury w celu zwiększenia potencjału kulturalnego lubelskich dzielnic oraz włączenia społeczności lokalnych w proces rozwoju miasta poprzez kulturę. Przedsięwzięcia mogą obejmować w szczególności: realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej, inicjatywy integrujące mieszkanki i mieszkańców, aktywizujące i włączające ich w czynne uczestnictwo w kulturze, wzbogacenie oferty wydarzeń artystycznych i kulturalnych prezentowanych w dzielnicach.
- Jako priorytetowe traktowane będą projekty cykliczne, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, zawierające całoroczne działania z zakresu edukacji kulturalnej, dotyczące akcji „Zima w mieście” i „Lato w mieście” oraz wspierające integrację osób i grup o różnych tożsamościach narodowych i etnicznych, a także inicjatywy mające na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze. Dlatego preferowane będą projekty skierowane do młodzieży i aktywizujące młodych ludzi do działania na rzecz rozwoju kultury w dzielnicy. Mogą one obejmować m.in. przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej lub integracji międzypokoleniowej - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Miasto przeszło do finałowego etapu konkursu
Do tego zaplanowano wsparcie projektu obejmującego zorganizowanie we wszystkich dzielnicach otwartego naboru indywidualnych inicjatyw kulturalnych pod hasłem „Młodzież inspiruje dzielnice”. Na realizację działań w ramach programu Miasto przeznaczyło 800 tys. zł.
Oferty na zadania realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 r. przyjmowane są do 11 grudnia do godz. 15.30. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin. Oferty w konkursie należy obligatoryjnie złożyć za pomocą platformy internetowej „WITKAC” dostępnej na stronie www.witkac.pl, a także w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.