reklama
reklama

Lublin: Powstał Książkowy Azyl. Można dzielić się i wymienić książkami

Opublikowano:
Autor:

Lublin: Powstał Książkowy Azyl. Można dzielić się i wymienić książkami - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW młodzieżowej przestrzeni Hej! powstał Książkowy Azyl. Młodzież może dzielić się tam książkami, wymieniać je, pozostawiać przeczytane powieści dla innych czytelników i odkrywać nowe tytuły.
reklama

- Zapraszam wszystkie osoby do współtworzenia biblioteczki młodzieżowej, a następnie do tworzenia kaligraficznych zakładek do książek. Biblioteczka powstaje w ramach akcji Książkowy Azyl, która cały czas się rozwija nie tylko w Lublinie ale na terenie całego województwa. Jej celem jest zbieranie i dostarczanie książek, aby dać im drugie życie. To nie tylko redystrybucja, ale także budowanie silnej społeczności miłośników i miłośniczek literatury. Cieszę się, że przestrzeń dla młodzieży Hej! stanie się częścią działań popularyzujących i wspierających czytelnictwo i dziękuję za przekazanie regału z książkami, który mam nadzieję wspólnie uzupełnimy o nowe tytuły - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

reklama

Książkowy Azyl, który powstał przy ul. Peowiaków 11, ma być zaangażowany w zbieranie, odbieranie, katalogowanie i przechowywania książek, które wkrótce będą mogły znaleźć nowych czytelników. 

Miejsce to inicjatywa Miasta Lublin i Fundacji ExLegere, która skupia się na redystrybucji książek, propagowaniu czytelnictwa i angażowaniu się w wydarzenia mające na celu rozwijanie pasji do literatury. 

reklama

- W Książkowym Azylu staramy się tworzyć przestrzeń, w której każdy może odnaleźć coś dla siebie. Czytanie to nie tylko rozrywka, ale także nieoceniona nauka o świecie i o nas samych. Bardzo się cieszę, że dzięki naszej akcji możemy wspólnie odkrywać nowe książki i zanurzyć się w fascynującym świecie literatury - mówi Marcin Bernacki, prezes Fundacji ExLegere.

W ramach spotkania inaugurującego akcję odbyły się warsztaty z kaligrafii. Uczestnicy poznali uncjałę – wczesnośredniowieczny krój pisma oraz wykonali własne zakładki do książek. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama