Reklama

Reklama

Lublin: Postój w Strefie Płatnego Parkowania będzie droższy. Nowe stawki już za kilka dni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Postój w Strefie Płatnego Parkowania będzie droższy. Nowe stawki już za kilka dni - Zdjęcie główne

Parkin przy III LI im Unii Lubelskiej | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmienią się opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Nowe stawki obejmą opłaty jednorazowe i abonamentowe we wszystkich czterech Podstrefach.

Reklama

Strefa Płatnego Parkowania jest podzielona Podstrefy i oferuje łącznie 2735 miejsc postojowych, a uiszczenie opłaty możliwe jest w 175 parkomatach
 
- Korekta stawek jest związana ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę, a tym samym rosnącymi kosztami obsługi. Obecne stawki obowiązują od wiosny 2020 roku, kiedy płaca minimalna wynosiła 2,6 tys. zł, teraz wzrosła do ponad 3 tys. zł. Dodatkowo wpływ na tę decyzję miały niekorzystne dla finansów samorządu zmiany w systemie podatkowym. Działania rządu w tym zakresie wpływają na kondycję finansów miasta, odczuwane są również negatywne skutki bardzo wysokiej inflacji oraz pandemii Covid-19. Zmiany stawek mają również na celu zwiększenie rotacji parkujących pojazdów, a tym samym ograniczenie długich okresów postoju - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Nowe stawki wzrosną o około 15% i obejmą zarówno opłaty jednorazowe jak i abonamentowe we wszystkich czterech Podstrefach. Za pierwszą godzinę w Podstrefie A kierowcy zapłacą 4,50 zł. Opłata za drugą godzinę wzrośnie do 5,40 zł, a za trzecią do 6,40 zł. Stawka za czwartą i każdą kolejną godzinę wyniesie 4,50 zł. Zaś w pozostałych podstrefach nowe ceny ustalono na poziomach: w Podstrefie B pierwsza godzina postoju - 2,80 zł, druga godzina postoju - 3,30 zł, trzecia godzina postoju - 3,90 zł, czwarta i każda kolejna godzina postoju - 2,80 zł; w Podstrefach C i D pierwsza godzina postoju - 2,30 zł, druga godzina postoju - 2,70 zł, trzecia godzina postoju - 3,20, czwarta i każda kolejna godzina postoju - 2,30 zł.
 
 
Z kolei zwykły miesięczny abonament na Podstrefę A wzrośnie do 250 zł, a posiadacze samochodów hybrydowych zapłacą 125 zł. W Podstrefie B cena zmieni się na 205 zł, za hybrydę będzie się płacić 100 zł. W Podstrefach C i D abonament wzrośnie do 170 zł, a za hybrydę do 90 zł. Poza tym, o 20 złotych podniesie się również cena rocznego abonamentu dla mieszkańców strefy. Do tego, cena rocznego abonamentu dla firm carsharingowych wyniesie 340 zł za pojazd. Zaś pojazdy elektryczne parkują w SPP za darmo.
 
- Wszystkie abonamenty wydane przed terminem wejścia w życie nowych opłat uchwały zachowują ważność do czasu upływu terminu na jaki zostały wydane - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Zmiany opłat wejdą w życie od 1 października. Wówczas też do podstrefy D zostanie włączona ul. Prusa. Ponadto zmieni się również sposób wydawania abonamentów, poprzez uproszczenie tej procedury.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy