reklama
reklama

Lublin: KUL zaczął tegoroczną rekrutację. Wśród nowości m.in. kierunek lekarski oraz coaching i doradztwo kariery

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KUL

Lublin: KUL zaczął tegoroczną rekrutację. Wśród nowości m.in. kierunek lekarski oraz coaching i doradztwo kariery - Zdjęcie główne

Lublin: KUL zaczął tegoroczną rekrutację. Wśród nowości m.in. kierunek lekarski oraz coaching i doradztwo kariery | foto KUL

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaKatolicki Uniwersytet Lubelski zaczął rekrutację na studia. W ofercie uczelni jest ponad 100 kierunków i specjalności. Nowościami są: kierunek lekarski, coaching i doradztwo kariery jako studia I stopnia, hispanistyka oraz stosunki międzynarodowe jako studia II stopnia.
reklama

- To już tradycja, że 5 maja rozpoczynamy elektroniczną rejestrację na studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że w naszej ofercie kandydaci odnajdą swój wymarzony kierunek - mówi Magdalena Pranagal, kierownik Biura Rekrutacji KUL.

KUL proponuje niemal 100 kierunków i specjalności z zakresu nauk społecznych, humanistycznych, technicznych i przyrodniczych, teologicznych, filozoficznych, prawnych czy medycznych.

- W tym roku, do nowości należą - kierunek lekarski jako jednolite studia magisterskie, coaching i doradztwo kariery jako studia I stopnia, hispanistyka oraz stosunki międzynarodowe jako studia II stopnia. Oferujemy studia w języku polskim i angielskim, w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym i hybrydowo - dodaje Pranagal.

reklama

Kierunek lekarski realizowany będzie na Wydziale Medycznym. Obowiązuje limit miejsc, który wynosi 60. Absolwenci, którzy ukończą te 6-letnie studia uzyskają tytuł zawodowy lekarza. Zdobędą odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, niezbędne do wykonywania zawodu lekarza z zapewnieniem wsparcia i uwzględnieniem najwyższego dobra pacjentów.

Z kolei Coaching i doradztwo kariery to studia I stopnia na Wydziale Nauk Społecznych. Kierunek idealny dla osób, które chcą pracować w charakterze coacha, trenera, szkoleniowca, projektanta kariery, doradcy zawodowego czy pracownika działu HR. Studenci zdobędą wiedzę z dziedziny socjologii, psychologii oraz elementów prawa pracy, zarządzania i ekonomii.

reklama

Nowością są również studia II stopnia na Hispanistyce. Kandydaci będą mogli wybrać spośród dwóch specjalizacji: biznesowo-tłumaczeniowej oraz nauczycielskiej. Dzięki nabyciu kompetencji w zakresie specjalistycznego języka hiszpańskiego, m.in. język medyczny, absolwent nędznie mógł podjąć zatrudnienie w korporacjach o różnym profilu, również w koncernach farmaceutycznych i instytucjach związanych z medycyną.Specjalizacja przygotowuje do zdobycia kompetencji niezbędnych do uzyskania specjalistycznych certyfikatów językowych sygnowanych przez Madrycką Izbę Przemysłowo-Handlową (certyfikaty z języka hiszpańskiego w biznesie oraz języka hiszpańskiego medycznego).Druga specjalizacja umożliwi pracę w zawodzie nauczyciela języka hiszpańskiego w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej.

reklama

Kierunek International Relations, czyli studia II stopnia realizowane w języku angielskim na Wydziale Nauk Społecznych, będzie świetnym wyborem dla tych, którzy chcą wykonywać zawody związane z wykorzystaniem interdyscyplinarnej i rozszerzonej wiedzy z zakresu nauk społecznych, w tym nauk o stosunkach międzynarodowych (zwłaszcza w instytucjach krajowych - rządowych i pozarządowych.

KUL oferuje też studia w języku angielskim. Na I stopniu są to: Applied Anthropology, European Studies, Informatics, Journalism and Social Communication, Theology (long-cycle programme), a na II Philosophy i International Relations. Warunkiem ich podjęcia jest udokumentowana znajomość języka angielskiego, certyfikat językowy na poziomie b2 lub matura z języka angielskiego zdana na poziomie rozszerzonym z wynikiem min. 60 proc.

Kandydaci cudzoziemcy mogą podejmować na KUL również studia w języku polskim. Warunkiem jest przedstawienie świadectw lub dyplomów oraz poświadczenie znajomości języka wykładowego studiów na poziomie co najmniej B2.Tym samym, np. kandydat z Ukrainy na studia w języku polskim najpierw – przed przystąpieniem do konkursu świadectw – jest zobowiązany do zdania egzaminu z języka polskiego. Egzamin ten jest częścią wstępnej procedury kwalifikacyjnej i organizowany jest przez Biuro Rekrutacji we współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej KUL.

Rejestracja na rok akademicki 2023/2024 zakończy się 12 lipca, a wyniki kandydaci poznają 18 lipca. 

- Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia podczas egzaminów, a wszystkim kandydatom dostania się na wymarzone studia - podsumowuje Magdalena Pranagal.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama