Reklama

Reklama

Lublin: Uniwersytet Przyrodniczy zaczyna rekrutację. Wśród nowych kierunków - survival i animacja przyrody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Uniwersytet Przyrodniczy zaczyna rekrutację. Wśród nowych kierunków - survival i animacja przyrody - Zdjęcie główne

Kampus Główny UP w Lublinie | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaczyna rekrutację na studia. Wśród nowych kierunków jest m.in. survival i animacja przyrody.

Reklama

Kandydaci na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym mogą już rejestrować się w systemie IRK. Mają czas do 11 lipca na uzupełnienie danych oraz uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 lipca. 

- W tym roku kandydaci mają do wyboru aż pięć nowych kierunków na studiach I stopnia: bioinformatyka w biogospodarce, diagnostyka ekoprzestępczości, informatyka przemysłowa, survival i animacja przyrodnicza oraz zielone technologie. Natomiast na studiach II stopnia nowością będzie kierunek zarządzanie w biobiznesie - informuje Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Kierunek survival i animacja przyrodnicza jest piewszym takiim kierunkiem w Polsce. Dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej – prof. dr hab. Tomasz Mieczan udzielił kilku informacji na jego temat.

- Chcemy wykształcić absolwenta, który będzie posiadał szeroką wiedzę z zakresu technik survivalu i animacji przyrodniczych. Survival to także rodzaj  samoratownictwa, czyli radzenia sobie w specyficznym scenariuszu, np. klęski żywiołowej, wojny, czy wypadku. Dotyczy to ekstremalnych sytuacji zarówno w środowisku naturalnym, jak i w mieście (np. podczas blackoutu). Dla kogo zatem jest ten kierunek? Studia skierowane są dla osób zainteresowanych biologią, aktywnością fizyczną, zdrowym stylem życia, ale i np. psychologią. To kierunek stworzony dla osób, które interesują się przyrodą i możliwością jej wykorzystania dla rozwoju własnej działalności biznesowej (np. zdobycia umiejętności organizacji szkoleń z zakresu technik przetrwania, eventów firmowych, ekoedukacji) - czytamy na stronie uczelni.

Szczegóły na temat kierunków i rekrutacji na UP można znaleźć na stronie internetowej uczelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy