Reklama

Reklama

Lublin: Dokończą budowę chodnika przy ul. Pszczelej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Dokończą budowę chodnika przy ul. Pszczelej? - Zdjęcie główne

Lublin: Dokończą budowę chodnika przy ul. Pszczelej? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Dokończenia budowy chodnika w rejonie ul. Pszczelej domaga się Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona dokończenia budowy chodnika w rejonie ul. Pszczelej. 

Zaznaczył, że po kilkunastu latach jego starań i oczekiwań mieszkańców został wykonany przez miasto fragment brakującego chodnika między ul. Krężnicką i ul. Pszczelą. Zaplanowana inwestycja nie została jednak dokończona, bo częściowo przebiega przez tereny, będące w zarządzie PKP. Brakujący fragment, ok. 20 m, na terenie, należącym do kolei, uniemożliwia wytyczenie przejścia dla pieszych przez ul. Tęczową. Miałoby ono być tak wytyczone, żeby można było połączyć nowo wybudowane odcinki chodnika. 

Dalej dodał, że jego dotychczasowe rozmowy z kierownictwem PKP sprawiły, że zostało wykonane tylko dojście do przejazdu od strony ul. Krężnickiej. Z kolei to powoduje, że nowy chodnik nie spełnia swojego zadania.

- Aby dojść do niego, piesi zmuszeni są do przechodzenia przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym, a następnie po nieurządzonym poboczu. Nie muszę przekonywać jak duże stwarza to niebezpieczeństwo. Dlatego zwracam się do Pana Prezydenta o podjęcie rozmów z dyrekcją PKP i zwrócenie się z prośbą o wykonanie brakującego odcinka, przebiegającego przez teren „kolejowy" - napisał Leszek Daniewski.

Poza tym, wiceprzewodniczący podziękował Zarządowi Dróg i Mostów za nadzór nad realizacją tego zadania oraz położenie nowego dywanika bitumicznego wzdłuż wybudowanego chodnika. - Z radością stwierdzam, że zdecydowanie poprawiła się nie tylko estetyka tego miejsca, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców - podsumowuje.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy