Reklama

Reklama

Lublin: Zniecierpliwieni mieszkańcy chcą budowy ul. Zamenhofa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zniecierpliwieni mieszkańcy chcą budowy ul. Zamenhofa - Zdjęcie główne

Lublin: Zniecierpliwieni mieszkańcy chcą budowy ul. Zamenhofa | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy czekają na budowę ul. Zamenhofa. W ich imieniu i w tej sprawie do władz miasta zwrócił się Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do władz miasta odniósł się do budowy ul. Zamenhofa

- Zniecierpliwieni mieszkańcy oraz członkowie założonego przed kilkunastoma laty Społecznego Komitetu Budowy ul. Zamenhofa na odcinku od ul. Sierpińskiego do ul. L. Staffa po raz kolejny zwrócili się do mnie o pomoc w sprawie budowy ich ulicy. Nie będę ponownie przypominał historii działań mieszkańców i zainwestowanych przez nich środków na dokumentację bo przytaczałem je już kilkakrotnie w swoich wcześniejszych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach do budżetu - napisał Leszek Daniewski.

Podkreslił, że dla niego jest to trudna sytuacja, bo w jego obecności na spotkaniach w Ratuszu mieszkańcy otrzymali zapewnienie, że po wykonaniu nowej dokumentacji rozpocznie się ta inwestycja. Dodał również, że mieszkańcy nie rozumieją, iż mimo ich wieloletnich starań wykonany został w ostatnim czasie inny fragment tej ulicy. Dlatego wiceprzewodniczący zapytał władze Lublina, kiedy ten odcinek doczeka się realizacji.

- W odpowiedzi na moje ostatnie zapytania na Komisji Gospodarki Komunalnej i sesji dowiedziałem się, że budowa tej ulicy została zgłoszona do programu inwestycji strategicznych - IlI edycja w ramach rządowego funduszu „Polski Ład". Po pozytywnej weryfikacji Banku Krajowego, w czerwcu ministerialna komisja miała podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Panie Prezydencie, jeśli to już miało miejsce to proszę o poinformowanie mieszkańców i udzielenie odpowiedzi na zadane wcześniej pytania kiedy nastąpi budowa tego brakującego odcinka ul. Zamenhofa - napisał Daniewski.

W przypadku negatywnego stanowiska w kwestii finansowania w ramach „Polskiego Ładu", poprosił o wprowadzenie tej inwestycji do budżetu miasta przy najbliższych jego zmianach.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że z uwagi na brak zabezpieczenia środków finansowych na ten cel w budżecie Miasta, realizacja inwestycji na chwilę obecną nie jest możliwa.

Poza tym przekazał, że w w związku z wykonaną dokumentacją projektową oraz wydaną decyzją na realizacje budowa ul. Zamenhofa na odcinku od skrzyżowania z ul. Leopolda Staffa do skrzyżowania z ul. Seweryna Sierpińskiego  wraz z budową m.in. oświetlenia drogowego j sieci kanalizacji deszczowej, podjęto starania o pozyskanie środków na realizacje tego zadania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych "Edycja trzecia - PGR". Niestety inwestycja nie uzyskała rządowego wsparcia.

- Planowane inwestycje muszą być dostosowane do możliwości finansowych budżetu miasta a zwłaszcza do Wieloletniej Prognozy Finansowej, która znacząco ogranicza wydatki inwestycyjne. Zadania inwestycyjne polegające na budowie dróg są bardzo kosztowne i coraz trudniej jest realizować je bez udziału środków zewnętrznych - napisał Artur Szymczyk. - Zadanie dot. budowy ul. Zamenhofa zostanie poddane ponownej analizie w trakcie tworzenia projektu budżetu na 2023 rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy