Reklama

Reklama

Lublin: Chodnik w centrum miasta jest w fatalnym stanie. Doczeka się remontu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Chodnik w centrum miasta jest w fatalnym stanie. Doczeka się remontu? - Zdjęcie główne

Chodnik w centrum miasta jest w fatalnym stanie. Doczeka się remontu? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Remont chodnika przy ul. Żołnierzy Niepodległej proponuje radny Stanisław Brzozowski. Podkreślił, że chodnik jest w fatalnym stanie.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację dotyczącą remontu chodnika przy ul. Żołnierzy Niepodległej w centrum miasta.

- Dzięki inwestycji deweloperskiej po latach został wyremontowany mocno zniszczony odcinek jezdni i starego asfaltowego chodnika na odcinku ul. Żołnierzy Niepodległej od skrzyżowania z ul. 3 Maja do ul. Ogrodowej. Niestety w toku prac na zlecenie dewelopera ich zakres nie objął ostatniego zniszczonego odcinka ciągu pieszego po południowej stronie ulicy między Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a parafią ewangelicką - napisał Stanisław Brzozowski.

Chodnik ma ok. 25 metrów długości i zdaniem radnego jest w fatalnym stanie, asfalt jest nierównymi, ma liczne "łaty" i zagłębienia. Biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa w tym miejscu, wizerunku centrum miasta, a także sąsiedztwa RCK.iK oraz parafii ewangelickiej, według Brzozowskiego zasadne jest wyremontowanie tego odcinka ze środków budżetu miasta w celu kompleksowej realizacji robót w tym miejscu.

W związku z tym poprosił o ujęcie w tegorocznym planie wydatków remontu asfaltowego odcinka chodnika po południowej stronie ul. Żołnierzy Niepodległej w rejonie skrzyżowania z ul. Ogrodową wraz z wymianą jego nawierzchni na betonową kostkę brukową w kolorze szarym.

- Jednocześnie w ramach ww. robót proszę także o wykonanie tzw. pasów bezpieczeństwa z żółtych płyt chodnikowych z wypustkami po obu stronach przejścia dla pieszych przez ul. Żołnierzy Niepodległej przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodową (przyległego do wnioskowanego o remont odcinka chodnika) - podsumowuje radny.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy