Reklama

Reklama

Lublin: Dentysta odwołał się od wyroku. Sąd skazał go za gwałt na pacjentce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Lublin: Dentysta odwołał się od wyroku. Sąd skazał go za gwałt na pacjentce - Zdjęcie główne

- Mój klient jest zdecydowany odwoływać się od tego orzeczenia. Nie czuje się winny - zadeklarował mecenas Łukasz Lewandowski, obrońca Grzegorza T. (na zdjęciu w środku) | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zakończył się proces Grzegorza T., dentysty oskarżonego o gwałt na pacjentce i molestowanie dwóch innych kobiet w gabinecie stomatologicznym. Wcześniej sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na bezwzględne pozbawienie wolności. 53-latek wciąż nie jest za kratami, bo odwołał się od wyroku.

Reklama

W Sądzie Okręgowym w Lublinie zakończył się proces Grzegorza T. Sprawa trafiła do sądu drugiej instancji, bo od wyroku, który zapadł w październiku ub.r. odwołali się pełnomocnik jednej z pokrzywdzonej kobiet, jak i dwaj obrońcy 53-latka.

Bezwzględne więzienie dla stomatologa

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie uznał wtedy Grzegorza T. za winnego m.in. gwałtu na pacjentce i skazał go za to na dwa lata i dziesięć miesięcy pozbawienia wolności. Oskarżonemu na poczet tej kary zaliczono półroczny pobyt w areszcie. Dentyście za gwałt groziło do 12 lat pozbawienia wolności.  Ponadto Grzegorz T. ma sześcioletni zakaz wykonywania zawodu lekarza dentysty. Stomatolog ma też zapłacić pokrzywdzonym kobietom kolejno 5 tys. zł, 7 tys. zł i 10 tys. zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Wobec dwóch pokrzywdzonych kobiet ma trzyletni zakaz kontaktowania się z nimi i zbliżania się do nich na odległość 20 metrów, wobec jednej kobiety ten zakaz ma obowiązywać przez pięć lat. 

Obrońcy oskarżonego odwołali się od tego wyroku. Apelację złożył też pełnomocnik pokrzywdzonej kobiety, który domaga się dla dentysty surowszej kary - pięciu lat pozbawienia wolności. 

Proces Grzegorza T. odbył się we wtorek, 21 marca. Oskarżony przyszedł do sali rozpraw, towarzyszyło mu dwóch adwokatów. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Lublinie. Nie wiadomo, co się działo w sali sądowej, ponieważ sędzia Włodzimierz Śpiewla wyłączył jawność procesu, przychylając się do wniosku obrońców oskarżonego. Nie pozwolił nawet na wykonanie zdjęć oskarżonemu w sali rozpraw. Wyrok zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. 

Dentysta wykorzystał pacjentki

Prokuratura zarzuciła Grzegorzowi T. dokonanie czterech przestępstw. Najcięższy zarzut dotyczył gwałtu, którego dentysta miał się dopuścić na jednej ze swoich pacjentek. Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło 9 sierpnia ub.r. Grzegorz T. przyjął w swoim gabinecie w Lublinie młodą kobietę celem przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego. Według prokuratury 53-latek, wykorzystując sytuację i fakt, że pacjentka leżała na fotelu dentystycznym, doprowadził ją do obcowania płciowego.

Do śledczych zgłosiły się jeszcze dwie kobiety, które zdaniem prokuratury także padły ofiarą 53-latka. Obie pacjentki stomatolog miał doprowadzić do innych czynności seksualnych, również podczas zabiegu dentystycznego. 

"Działając w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego (...) i jej pozycję leżącą na fotelu, przemocą przytrzymał głowę, doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej, pozorując konieczność wykonania masażu żuchwy w celu leczniczym" - wskazali śledczy w akcie oskarżenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy