Reklama

Reklama

Lublin: Część chodnika przy ul. Magnoliowej nie przejdzie remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Część chodnika przy ul. Magnoliowej nie przejdzie remontu - Zdjęcie główne

Część chodnika przy ul. Magnoliowej nie przejdzie remontu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Część chodnika przy ul. Magnoliowej nie zostanie wyremontowana. O jego odnowienie prosił jeden z radnych miejskich.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie remontu chodnika przy ul. Magnoliowej. Na wstępie zaznaczył, że w związku ze zwycięskim projektem ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w dzielnicy Ponikwoda zaplanowano do wykonania m. in. remont odcinków chodników przy ul. Hiacyntowej i Magnoliowej. Zdaniem radnego, prace te w znaczący sposób poprawią estetykę i bezpieczeństwo w rejonie znajdujących się tam dużych placówek oświatowych.

- Niestety w związku ze znaczącym wzrostem cen zakres realizacji projektu musiał zostać ograniczony o dwa odcinki. Brak realizacji jednego z nich negatywnie wpłynie jednak na kompleksowość prac, co ma szczególne znaczenie z uwagi na sąsiedztwo szkoły. Jednocześnie biorąc pod uwagę, że jest to odcinek bardzo krótki to zasadne jest jego zrealizowanie bezpośrednio ze środków budżetowych miasta, co będzie kolejnym dowodem na racjonalną współpracę Urzędu z mieszkańcami w celu realizacji ich słusznych inicjatyw - napisał Stanisław Brzozowski.

Biorąc pod uwagę powyższe poprosił o ujęcie w tegorocznym planie wydatków budżetu miasta remontu fragmentu chodnika przy ul. Magnoliowej. Chodzi o odcinek od wejścia do Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego do wysokości ul. Storczykowej. 

Jednocześnie, aby zachować spójność z odcinkiem remontowanym w ramach środków z projektu Budżetu Obywatelskiego, Brzozowski prosi o wykonanie nowej nawierzchni z betonowych płyt chodnikowych o wymiarach 50x50x7 cm w kolorze szarym.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozowju napisał, że dokonano odbioru remontu chodnika w ul. Magnoliowej: od ul. Hiacyntowej do wejścia na cmentarz po stronie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz po przeciwnej stronie w rejonie wejścia do Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także remontu w ul. Hiacyntowej od ul. Magnoliowej do wejścia do Szkoły Podstawowej nr 4. Inwestycja była realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Wykonanie w bieżącym roku dodatkowego zadania tj wnioskowanego remontu chodnika w ul. Magnoliowej na odcinku od wejścia do Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego do wysokości ul. Storczykowej nie jest możliwe z uwagi na brak zabezpieczenia środków finansowych na ten cel w budżecie Miasta. Ponadto wskazany odcinek chodnika jest w dobrym stanie nie wymaga pilnego remontu - napisał zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy