Pobiegną m.in. dla mieszkańca powiatu chełmskiego
Wśród osób, które otrzymają pomoc w ramach biegu jest osoba z województwa lubelskiego. W tym roku lubelscy biegacze będą mogli pomóc Markowi Rejterowi z Sawina (powiat chełmski). Marek w trzecim miesiącu życia zachorował na ostre nagminne porażenie dziecięce (Choroba Heinego-Medina), w wyniku czego doznał bezwładu obydwu nóg. Choroba sprawiła także, że jedna noga jest o 5 cm krótsza. Brak stabilizacji kończyn prowadzi do nienaturalnego ułożenia stawów stopy, kolan, ud i bioder, a w efekcie do dużych obciążeń i urazów, co uniemożliwia swobodne poruszanie się.
Aby funkcjonować normalnie, Marek musi codziennie chodzić w aparatach ortopedycznych. Pieniądze zebrane w ramach biegu pozwolą na zakup nowych, wygodnych ortez. Dzięki temu, mężczyzna będzie mógł wrócić do aktywności zawodowej i starać się o powrót na rynek pracy. Początkowo pracował jako spawacz, następnie jako pomoc IT. W wyniku redukcji etatu stracił pracę, co sprawiło, że jego sytuacja materialna pogorszyła się.
CZYTAJ TAKŻE: Bieg Poland Business Run 2021. Poszukwiane osoby, potrzebujące pieniędzy na sprzęt medyczny i rehabilitacje
Marek na co dzień spędza czas w swoim warsztacie, tworząc własnoręcznie rower trzykołowy, tzw. handbike. Dzięki temu będzie mógł samodzielnie wybrać się na rowerowe wycieczki. Jest mężem i ojcem dwunastoletniej córki. Obecnie intensywniejsza aktywność fizyczna, czy dłuższy spacer z dzieckiem są niemożliwe. Jego marzeniem jest pokazanie córce, jak piękny jest widok z gór.
- W życiu mam jedno motto, którym się kieruję: "Chęć szuka sposobu, a nie wytłumaczenia”. To moja wola walki i pragnienie życia pełną piersią, pozwala mi wykorzystywać szanse, które dostaję każdego dnia. Tak naprawdę niepełnosprawność jest głównie w naszych głowach, to my sami ograniczamy nasze możliwości, a nie dysfunkcje fizyczne, które mamy. Każdego dnia szukam sposobu, aby pokonać przeszkody i w miarę normalnie żyć. Zgłosiłem się do fundacji, bo ortezy pozwolą mi w pełni stanąć na nogi. Na wózek inwalidzki jeszcze będę miał czas, na razie chcę oddalać tę wizję najdłużej, jak się da – dla siebie i mojej rodziny - mówi Marek Rajter.
Poland Business Run
Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem. 10. bieg Poland Business Run odbędzie się 5 września. W Lublinie bieg odbędzie się już po raz czwarty z rzędu.
Dotychczas sztafeta odbywała się w dziewięciu miastach Polski. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną. W zeszłym roku, bieg po raz pierwszy miał charakter wirtualny. Mimo tego biegacze dopisali, dzięki czemu udało się pomóc aż 71 osobom. W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł już 599 osób z niepełnosprawnościami.
Zapisy na bieg trwają jeszcze do 31 maja. Aby wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.
Tegoroczna edycja
Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. W sztafecie wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Każdy z zawodników ma do przebiegnięcia dystans czterech kilometrów. Zawodnicy mogą pokonać trasę indywidualnie lub razem w grupie, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu - w parku, lesie, po mieście, na bieżni. W trakcie biegu prowadzony będzie streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Dochód z opłat rejestrowych, jakie wpłacają drużyny pomoże sfinansować pomoc dla niepełnosprawnych osób.
W tym roku odbywa się jubileuszowa 10. edycja biegu, dlatego organizatorzy przygotowali kilka specjalnych niespodzianek. Jedną z nich jest dedykowana seria skarpetek, która została zaprojektowana przez znaną markę Many Mornings. 25% z ich sprzedaży trafi do potrzebujących pomocy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.