W ubiegłym roku m.in. dzięki lublinianom, którzy wzięli udział w wydarzeniu, udało pomóc się 71 osobom z dysfunkcjami ruchu. Otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu i rehabilitacji. W Lublinie biegacze wystartują już po raz piąty. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem. Bieg wystartuje 5 września.
- W całej historii biegu pomogliśmy "stanąć na nogi” już setkom osób - opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run - Ale nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie firm, które od wielu lat pozostają sponsorami biegu.
Osoby, które chcą uzyskać wsparcie finansowe dzięki sztafecie Poland Business Run 2021, muszą wypełnić i własnoręcznie podpisać wniosek, a potem wysłać go pocztą na adres Fundacji. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.
Dotychczas sztafeta odbywała się w dziewięciu miastach Polski. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji.
W minionych edycjach Lublin Business Run dzięki zaangażowaniu biegaczy udało się pomóc: Mateuszowi Krzeszczykowi z Aleksandrówki (powiat chełmski), który stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej, Oskarowi Wojciechowskiemu z Lublina, który w wyniku choroby miał amputowaną nogę, Maciejowi Zielińskiemu z Bełżyc, którego noga została zmiażdzona w wyapdku samochodowym i Danielowi Siegiedzie ze Świdnika, któremu choroba odebrała dwie nogi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.