Film zrealizują doświadczeni i nagradzani twórcy
Film wyreżyseruje Piotr Domalewski, który na swoim koncie ma takie produkcje jak np. "Cicha Noc" nagrodzona w 2017 roku Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni w głównym konkursie na najlepszy film. Z kolei producentem będzie lubelska firma "Aurum Film", która wyprodukowała np. kryminał "Ciemno, prawie noc", "Ostatnią rodzinę" - film o Zdzisławie, Tomaszu i Zofii Beksińskich, "Carte Blanche" - o niewidomym nauczycielu VIII LO im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie i "Boże Ciało" nominowane do Oscara.
- Nasza firma powstała 9 lat temu. Początki były bardzo trudne, ponieważ spotykaliśmy się na ogół z dość kąśliwymi komentarzami, że z poziomu Lublina nie da się stworzyć firmy producenckiej i jesteśmy skazani co najwyżej na robienie filmików promocyjnych dla gmin. Kiedy w moje ręce wpadł scenariusz filmu "Carte Blanche" pomyślałem, że jest to szansa na udowodnienie, że można wejść w branżę filmową i robić wartościowe rzeczy i niekoniecznie być np. z Warszawy. Z czasem udało się nam wskoczyć na wyższy poziom, ale pozostaliśmy firmą lubelską - opowiadał Leszek Bodzak z firmy "Aurum Film".
Jednak, jak stwierdził - firmie brakowało projektu jeszcze bardziej związanego z Lublinem i m.in dlatego powstanie film fabularny o Beacie Kozidrak, nad którym prace właśnie zaczynają się - Na razie jednak nie możemy ujawniać zbyt wielu szczegółów, bo jest to dopiero początek prac na filmem, ale myślę, że będzie to ekscytująca przygoda dla wszystkich - podkreślał Leszek Bodzak, dodając, że Piotr Domalewski uważa, że „nam, Polakom, ten film się po prostu należy”.
- Chyba nic piękniejszego nie mogłoby mi się przydarzyć niż pokazanie mojego życia, mojego pięknego miasta, gdzie cała moja przygoda z muzyką się zaczęła, oczami tak wspaniałych twórców - mówiła Beata Kozidrak - Cieszę się, że moja twórczość jest dla wielu osób ważna oraz zawsze jestem dumna, gdy mogę pokazać swoje miasto i miejsca w których dojrzewałam, śpiewałam, występowałam. W filmie na pewno będzie dużo muzyki, bo towarzyszyła mi w życiu już od momentu gdy miałam 16 lat. Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa.
Nie wiadomo jeszcze kto zagra wokalistkę i jaka jest koncepcja całości
- Za wcześnie na takie rozmowy, na razie jest to etap prac scenariuszowych. Mamy z Piotrkiem Domalewskim pewne pomysły, krańcowo odmienne - informował Bodzak - Myślę, że przełom 2022/23 to jest realny czas na produkcję i zdjęcia.
- Gdy dowiedziałam się kto będzie producentem byłam przeszczęśliwa, ale nie za bardzo zaskoczona, bo różne propozycje padały. Ja cieszyłam się z tego powodu, że mam wielkie zaufanie do Leszka. Znamy się niedługo, ale z tego, co zrobił, wynikało, że mogę być bardzo spokojna, że powstanie scenariusz, który was i rozbawi, i wzruszy, bo takie jest życie - uważą wokalistka.
- O życiu Beaty jest ciekawa historia, którą warto opowiedzieć - dodawał Bodzak.
Lublin zainwestuje w film
Miasto Lublin wesprze finansowano produkcję filmu w ramach Lubelskiego Funduszu Filmowego - Mogę potwierdzić, że takie wsparcie będzie - zadeklarował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina przypominając jednocześnie koncert z okazji 40-lecia zespołu Bajm pod Zamkiem Lubelskiem pod koniec sierpnia 2018 roku - Przyjechało wiele osób, nie tylko z Lublina, więc można powiedzieć, że Pani Beata jest świetnie rozpoznawana, w całym kraju, a nie tylko w Lublinie. Jest aktualną postacią również dla młodego pokolenia, które świetnie odbiera tę muzykę i artystkę.
Prezydent podkreślał również, że na tę nową produkcję patrzy życzliwie i z ogromnym zainteresowaniem.
CZYTAJ TAKŻE: Na lubelskim Starym Mieście trwają zdjęcia do filmu "Cudak". To kolejny film z II wojną światową w tle
Beata Kozidrak
Beata Kozidrak urodziła się w Lublinie. Na scenie debiutowała, śpiewając w chórze szkolnym i w zespołach działających przy III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, do którego uczęszczała. Na początku 1978 roku powstał zespół Bajm, grający wtedy akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej. Wspólnie z zespołem Beata Kozidrak wylansowała takie przeboje jak: „Piechotą do lata”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Co mi Panie dasz”, „Nie ma wody na pustyni”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Dziesięć przykazań”, „Szklanka wody” czy „Myśli i słowa”.
Jednocześnie z graniem w zespole, Kozidrak występuje solowo i bierze udział w innych projektach muzycznych. Z kolei lutym zeszłego roku na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie premierowo wystawiono spektakl "Być jak Beata" w reżyserii Magdy Miklasz oraz według scenariusza Piotra Domalewskiego, opierający się na twórczości i życiu wokalistki.