Reklama

Reklama

Lublin: W trzech dzielnicach powstaną nowe drogi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: W trzech dzielnicach powstaną nowe drogi - Zdjęcie główne

Ulica w dzielnicy Dziesiąta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto podpisało umowę na budowę kilku nowych ulic. Chodzi o ulice Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z Kuncewiczowej oraz drogę pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego. Drogi powstaną jeszcze w tym roku.

Reklama

- Posiadana pełna dokumentacja projektowa, jeszcze w ubiegłym roku pozwoliła rozpocząć postępowanie na budowę nowych dróg osiedlowych. W tym roku podpisaliśmy promesę o dofinansowaniu, co umożliwiło zawarcie umowy z wykonawcą. Zakończona procedura przetargowa daje początek realizacji prac budowlanych w terenie, do których wykonawca przystąpi w najbliższym czasie. Zgodnie z zapowiedzią, w ramach nowego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych, powtórzymy zgłoszenie projektów, które w poprzedniej edycji nie zostały objęte finansowaniem, czyli przedłużenie ul. Węglarza oraz Lubelskiego Lipca '80. Kolejny wniosek będzie dotyczył przebudowy ul. Raszyńskiej. Dla każdej z tych inwestycji, podobnie jak poprzednio, posiadamy dokumentację ze stosownymi pozwoleniami  mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Planowana jest budowa dróg gminnych w rejonie trzech dzielnic Lublina: Czechów Południowy, Wrotków i Dziesiąta. Zakres umowy dotyczy budowy ulic: Wapowskiego, Oczki, Brata Alberta wraz z ul. Kuncewiczowej oraz drogi pomiędzy ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego. Budowa ul. Wapowskiego ma pozwolić na utworzenie ostatniego brakującego elementu połączenia komunikacyjnego starego i nowych osiedli mieszkaniowych w dzielnicy Wrotków. Powstanie nowa ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Samsonowicza do skrzyżowania z ul. Domeyki, o szerokości 6 m i długości około 135 m. Przewidziano też budowę 24 miejsc postojowych, obustronnych chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz kanału technologicznego. Wykonawca zabezpieczy istniejące sieci elektroenergetyczne, teletechniczne i gazowe.
 
Z kolei ulice Oczki, Brata Alberta i Kuncewiczowej mają zapewnić możliwość rozbudowy w kierunku wschodnim osiedli mieszkaniowych dzielnicy Dziesiąta. Budowa ul. Oczki obejmie odcinek o długości 110 m od ul. Kochanowskiego do ul. Kunickiego. Powstanid też kanalizacja deszczowa, brakujące przyłącza wodociągowe i kanalizacja sanitarna oraz zostanie usunięta kolizja z siecią gazową. Poza jezdnią i chodnikami, powstaną miejsca postojowe i zjazdy do posesji.
 
Nowo wybudowana ul. Brata Alberta będzie miała długość około 250 m, a nowy odcinek ul. Kuncewiczowej około 65 m. Ulice budowane będą wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem, wodociągiem i kanalizacją sanitarną. Planowana jest jezdnia oraz chodniki i zjazdy do nieruchomości. Dodatkowo w ramach zadania przewiduje się usunięcie kolizji z siecią gazową oraz sieciami elektroenergetycznymi.
 
 
Natomiast budowa nowej drogi łączącej jedną z głównych ulic dzielnicy Czechów Południowy – ul. Szeligowskiego z obsługującą duże osiedle bloków wielorodzinnych ul. Milenijną, ma poprawić dostępność komunikacyjną osiedla. Droga będzie stanowiła przedłużenie ul. Gębali prowadzącej bezpośrednio w rejon głównych lubelskich szpitali i budynków Uniwersytetu Medycznego. Zostanie zbudowana droga między ul. Milenijną a ul. Szeligowskiego o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości około 80 m. Ponadto, zakres zadania obejmuje budowę zatok postojowych do parkowania samochodów osobowych: łącznie 8 miejsc postojowych, obustronnych chodników, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz zabezpieczenie istniejącej sieci sanitarnej i gazowej.
 
Wykonawcą robót, wyłonionym w przetargu, jest konsorcjum firma KPRD Lublin oraz PRD Lubartów. Koszt inwestycji to ponad 4,9 mln zł, a termin na realizację zadania to 9 miesięcy od daty podpisania umowy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy