Reklama

Reklama

Lublin: Miasto wybuduje nową ulicę w dzielnicy Szerokie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto wybuduje nową ulicę w dzielnicy Szerokie - Zdjęcie główne

Miasto wybuduje nową ulicę w dzielnicy Szerokie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzielnicy Szerokie Miasto wybuduje nową drogę - ul. Siewierzan. Ogłoszono już przetarg. Inwestycja jest realizowana w ramach inicjatywy lokalnej.

Reklama

- Co roku rozwijamy sieć infrastruktury drogowej poprzez budowę nowych ulic w mieście. Efektem rozpoczętej procedury przetargowej będzie nowa droga w dzielnicy Szerokie. Ulica Siewierzan jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki i komfort korzystania z drogi oraz wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Zadanie realizujemy wspólnie z mieszkańcami, w ramach inicjatywy lokalnej. To  przy ich wsparciu finansowym opracowano dokumentację projektową - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Ulica Siewierzan będzie miała ok. 400 m długości i 5 m szerokości. Po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 m., a na końcu jezdni - plac nawrotowy. W planach jest też budowa chodnika w kierunku ul. Wołynian o szerokości 3 m i długości około 70 m i budowa ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości ponad 60 m, wykonanego z kostki brukowej. Wybudowane zostanie również: odwodnienie, oświetlenie, kanalizacja sanitarna oraz wodociąg. Wykonawca usunie jeszcze kolizję z gazociągiem i wykona oznakowanie poziome i pionowe.
 
 
Czas na realizację inwestycji to 12 miesięcy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy