Reklama

Reklama

Lublin: Miasto planuje budowy dróg w dzielnicach Sławin i Szerokie

Opublikowano: śr, 5 sty 2022 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto planuje budowy dróg w dzielnicach Sławin i Szerokie - Zdjęcie główne

Miasto planuje budowy dróg w dzielnicach Sławin i Szerokie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulice Bliska oraz Skowronkowa to nowe drogi, które powstaną w dzielnicach Szerokie i Sławin. Miasto ogłosiło przetarg na ich budowę. Z nowo powstałych jezdni i chodników mieszkańcy skorzystają w przyszłym roku.

Reklama

- Pełna dokumentacja projektowa, którą posiadamy, w tym zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, pozwala wszcząć przetarg na realizację robót budowlanych. Zamówienie dotyczy przebudowy układu drogowego w północno-zachodnich dzielnicach Lublina. Nowo budowane ulice znacząco poprawią poziom skomunikowania obsługiwanego przez nie rejonu miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Planowana jest budowa dróg ul. Bliskiej i Skowronkowej o łącznej długości około 3,5 km. Budowa ul. Skowronkowej obejmie odcinek od al. Warszawskiej do drogi wewnętrznej (ul. Podleśna) w miejscowości Natalin wraz z przebudową al. Warszawskiej oraz ul. Podleśnej, w niezbędnym zakresie umożliwiającym włączenie ul. Skowronkowej do tych dróg. Wykonawca zbuduje jednojezdniową ulicę o nawierzchni bitumicznej, szerokości 6 m i długości ponad 2 km wraz z obustronnym chodnikiem. Inwestycja zakłada także budowę dojazdów (sięgaczy) do obsługi istniejącej zabudowy przyległej do ul. Skowronkowej o łącznej długości około 670 m, 7 miejsc postojowych, 92 słupów oświetlenia ulicznego z energooszczędnymi oprawami typu LED, kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym oraz przebudowę sieci gazowej, energetycznej i teletechnicznej kolidujących z projektowanym układem drogowym.
 
 
Z kolei w dzielnicy Szerokie planowana jest budowa ul. Bliskiej wraz z przebudową ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania, z dowiązaniem projektowanego układu drogowego do zakresu ulic Nałęczowskiej i Wojciechowskiej. Przetarg uwzględnia również budowę dojazdów do obsługi istniejącej i projektowanej strefy zamieszkania oraz budowę 15 miejsc postojowych. Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską. Wykonawca zbuduje również oświetlenie, kanał technologiczny oraz kanalizację wodociągową i sanitarną.
 
Wartość całkowita realizacji inwestycji to 31,6 mln zł. Nowe drogi powstaną w ciągu 19 miesięcy od daty podpisania umowy.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy