Reklama

Reklama

Lublin: Wymienią słupki blokujące wjazd w centrum miasta. Mają bardziej pasować do otoczenia

Opublikowano: pt, 24 gru 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Wymienią słupki blokujące wjazd w centrum miasta. Mają bardziej pasować do otoczenia - Zdjęcie główne

Wymienią słupki blokujące wjazd w centrum miasta. Mają bardziej pasować do otoczenia | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O wymianę biało-czerwonych słupków na czarne z herbem Lublina, wnioskuje radny miejski Stanisław Brzozowski. Władze miasta przychyliły się do Jego prośby.

Reklama

Miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie wymiany biało-czerwonych słupków na czarne żeliwne z herbem Lublina. Na wstępie zaznaczył, że w związku z wykonaniem w tym roku remontu chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej na odcinku od Ratusza do al. Tysiąclecia wraz z przystankiem autobusowym, znacznej poprawie uległa estetyka tej części centrum miasta.

- Niestety na chodniku po stronie zachodniej na krótkim odcinku między ul. Bajkowskiego, a wjazdem na parking odtworzono stan wcześniejszy w postaci 7 szt. biało-czerwonych grubych słupków stalowych oraz szarej barierki wygrodzeniowej. Taki dobór urządzeń bezpieczeństwa ruchu jest całkowicie nieakceptowany w zabytkowej części miasta i w dużej części niweczy estetycznie pozytywny efekt dokonanej modernizacji chodników - napisał Stanisław Brzozowski.

Dodaje też, że w związku z tym i mały kosztem prac, pros o zlecenie w ramach bieżących prac przy drogach, wymianę biało-czerwonych słupków na czarne żeliwne z herbem Lublina, a stalowej bariery wygrodzeniowej na analogiczne czarne słupki żeliwne zespolone ze sobą ozdobnym łańcuchem. Oprócz tego, w związku z nagminnym rozjeżdżaniem nowych chodników, nieprzystosowanych do obciążenia przez pojazdy, wnioskuje o zaprojektowanie i wykonanie słupków blokujących wjazd na chodnik przy wlotach bocznych ulic: Noworybnej, Kowalskiej, Świętoduskiej oraz odcinka chodnika po wschodniej stronie ul. Lubartowskiej między skrzyżowaniami z ul. Noworybną i ul. Kowalską.

- Ufam, że zależy Panu na dobrym wyglądzie ścisłego centrum miasta, przy samym budynku Ratusza, a takie bezpieczeństwie pieszych i tym samym mój wniosek zyska przychylność i zostanie skierowany do realizacji - podsumowuje radny.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin pozytywnie zaopiniował możliwość wymiany słupków w kolorze biało-czerwonym na słupki blokujące typu Lublin. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wykona prace przy sprzyjającej pogodzie.

Odniósł się też do montaż dodatkowych słupków w rejonie skrzyżowań ul. Lubartowskiej z Noworybną, Kowalską i Świętoduską. Wyjasnił, że zgodnie z ustawą, zabrania się zatrzymywania i postoju na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejazdu lub skrzyżowania.

- Przypadki pojazdów parkujących z naruszeniem przepisów ww. ustawy powinny być kontrolowane przez służby porządkowe do tego powołane, które zobowiązane są do podjęcia skutecznych działań dyscyplinujących kierowców do przestrzegania przepisów prawa - napisał Artur Szymczyk. 

Na koniec dodał, że fizyczne zablokowanie wyjazdu przy użyciu urządzeń bezpieczeństwa ruchu powinno być stosowane tylko w przypadkach, gdzie brak takich urządzeń powoduje bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy