Reklama

Reklama

Lublin: Ruszają ogólnopolskie rekolekcje przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego

Opublikowano: 7 września 2021 12:34
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: Ruszają ogólnopolskie rekolekcje przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego - Zdjęcie główne

Ruszają ogólnopolskie rekolekcje przed beatyfikacją kard. Wyszyńskiego | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczynają się ogólnopolskie rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Odbywają się one pod hasłem "Czas to miłość" i są organizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Reklama

- Jako środowisko akademickie, z którego wywodzi się kard. Stefan Wyszyński, absolwent, Wielki Kanclerz KUL czujemy odpowiedzialność, a jednocześnie potrzebę, by organizować wydarzenia ewangelizacyjne, które przemówią do młodego pokolenia, a także mogą uczestniczyć w nich wszyscy Ci, którzy pragną w radości przeżywać spotkania z Bogiem, z Jezusem - informuje KUL.

Z rekolekcji będą mogli skorzystać też osadzeni w Areszcie Śledczym w Lublinie. Chętne osoby będą miały dostęp do nauk rekolekcyjnych i modlitwy uwielbienia poprzez wewnętrzne media. W rekolekcjach  można uczestniczyć również stacjonarnie, w Kościele Akademickim KUL w Lublinie i w każdym innym miejscu - za pośrednictwem transmisji online.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: UMCS w rankingu najlepszych światowych uczelni

- Zapraszamy do udziału wszystkich, niezależnie od tego czy postać kard. Wyszyńskiego jest im bliska, czy odległa, czy są dziś silnie związani z Kościołem, czy też czują, że są na jego obrzeżach, wierzących i wątpiących! Rekolekcje będą miały formułę stacjonarną, ale każde spotkanie będzie transmitowane online. W programie eucharystia, nauka rekolekcyjna, muzyka uwielbienia i świadectwa – osobiste refleksje związane z postacią i nauczaniem kard. Wyszyńskiego - wyjaśnia uczelnia.

Rekolekcje odbywają się w dniach 7-9 września. Rekolekcyjne konferencje wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, który w 1999 r.  rozpoczął współorganizowanie Przystanka Jezus, czyli spotkań ewangelizacyjnych odbywających się podczas festiwalu Przystanek Woodstock. Muzyczną modlitwę uwielbienia poprowadzą m.in. zespoły Siewcy Lednicy i Boże Stopy.

Siewcy to modlitwa, energia, muzyka śpiew i taniec. Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim, komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Zagrali blisko 600 koncertów. Grali m.in. papieżom Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali hymn "Nie lękajcie się”.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Powstaje nowy ośrodek Uniwersytetu Przyrodniczego. Dla zawodów jeździeckich, zajęć i hipoterapii

Z kolei Boże Stopy to projekt wokalno - instrumentalny, któremu lideruje Magdalena Stopa - wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wieloletnia wykładowczyni Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym "Jazz i Muzyka Estradowa" UMCS w Lublinie. Członkami zespołu to najbliższa rodzina i przyjaciele Magdaleny. W ich repertuarze są m.in. utwory, których teksty pochodzą z poezji Jana Pawła II, a muzykę do nich skomponowała liderka zespołu.

Natomiast muzyka Porozumienia jest zbliżona bardziej do rocka niż pop-funk-softowych brzmień wykonawców spod znaku muzyki uwielbienia – stąd określają się krótko – modlitwa i rock.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.