- Każdy dzień przy Portalu to wydarzenia kulturalne, spotkania, emocje i uśmiechy. Jest to miejsce zjednoczenia miast, stanowi zachętę do dialogu i komunikacji, dzięki której stajemy się sobie bliżsi. Portal daje możliwość pokazania w stolicy Litwy lubelskich projektów oraz interaktywnych działań po obydwu stronach - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Portal to okrągły, betonowy ekran z kamerami i łączem internetowym, dzięki czemu miasta mogą kontaktować się ze sobą, widzieć i rozmawiać w czasie rzeczywistym.
Po stronie litewskiej organizatorem ptojektu jest Fundacja Benediktas Gylys, a po stronie polskiej Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, organizatorzy zdecydowali o wydłużeniu realizacji projektu Portal. Instalacja artystów zostanie w Lublinie, o dwa miesiące dłużej, czyli do 31 października.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Rektorzy Politechniki Lubelskiej spotkają się z władzami uczelni z Wilna. Przez "portal" na Placu Litewskim
Portal zyskał popularność wśród mieszkańców obu miast i przyciągnął uwagę mediów. Do chwili obecnej ukazało się ponad 200 artykułów i wzmianek o Portalu w mediach tradycyjnych i internetowych. Materiały o nim przygotowały renomowane stacje i media, jak BBC czy Reuters. Posty i filmiki o lubelsko-wileńskim projekcie w portalach społecznościowych osiągały setki tysięcy wyświetleń, polubień i udostępnień.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.