Reklama

Reklama

Lublin: Parter liceum zamienią na przedszkole. Miasto ogłosiło przetarg

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Parter liceum zamienią na przedszkole. Miasto ogłosiło przetarg - Zdjęcie główne

VII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę budynku liceum przy ul. Farbiarskiej. Parter szkoły będzie przystosowany do prowadzenia przedszkola.

Reklama

- Liczymy, że ogłoszony przetarg pozwoli nam na sprawne wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac, tak by budynek był gotowy na przyjęcie dzieci już jesienią. Jednocześnie zapewniamy, że zmiana funkcji części pomieszczeń i ulokowanie w nich przedszkola, nie odbędzie się kosztem komfortu czy właściwego przebiegu procesu nauczania licealistów. Projekt zakłada bowiem powstanie odrębnych wejść i korytarzy dla uczniów liceum i podopiecznych przedszkola. W zaadaptowanym obiekcie funkcjonować będą odrębne placówki. Ponadto, inwestycja stanowi okazję do nowego zagospodarowania całego terenu wraz z urządzeniem placu zabaw dla dzieci, ogrodzeniem i uporządkowaniem zieleni - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Uruchomienie przedszkola na parterze budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej 8 wymaga przeprowadzenia generalnej przebudowy budynku wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń. W ramach inwestycji powstanie 10 sal zajęć dla dzieci, 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych. Cztery wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, a wejścia do szkoły od strony południowej. Ma to pozwolić zachować odrębność przedszkola od liceum. Wejście główne do szkoły będzie się mieściło jak obecnie, od strony ul. Farbiarskiej. Cała bryła jednopiętrowego budynku pozostanie bez zmian.
 
 
Parter przejdzie generalny remont pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Cały budynek otrzyma odświeżoną elewację w kolorze szaro-kremowym, z brązowym cokołem i stolarką okienną oraz drzwiową. Projekt zakłada też odnowienie muralu. W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Uzupełnione lub wymienione będzie ogrodzenie, od strony ul. Farbiarskiej, w granicy działki oraz wewnętrzne. Pojawi się nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery. Planowane jest wykonanie prac w zakresie kanalizacji deszczowej z budową zbiorników retencyjnych oraz nowe oświetlenie całego terenu. Przy budynku powstanie plac zabaw dla dzieci z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafi tu 13 urządzeń, czyli wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane nowe trawniki.
 
Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 5 miesięcy na realizację prac.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy