Zmarzlik trzeci w mistrzostwach Polski. Przegrał tytuł w Lublinie

Autor: | Zdjęcie: Orlen Oil Motor Lublin

Zmarzlik trzeci w mistrzostwach Polski. Przegrał tytuł w Lublinie - Zdjęcie główne

Bartosz Zmarzlik | foto Orlen Oil Motor Lublin

SportMaciej Janowski został Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu podczas ostatniej rundy finałowej w Lublinie. Tytuł odebrał Bartoszowi Zmarzlikowi, czyli zawodnikowi Orlen Oil Motoru Lublin. Lider "Koziołków" był faworytem, ale ostatecznie zakończył zmagania z brązowym medalem. Prestiżowe zawody wróciły do Lublina po 34 latach.

Turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu odbył się w Lublinie pierwszy raz od 1990 roku. Kibice czarnego sportu liczyć mogli na triumf zawodnika Motoru, bo przed ostatnim finałem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmował Dominik Kubera, a pierwszy był Bartosz Zmarzlik. Finalnie jednak towarzystwo "pogodził" Maciej Janowski ze Sparty Wrocław.

"Magic" przed zmaganiami był na czwartym miejscu i mógł atakować tytuł bez presji. W Lublinie okazał się totalnie bezbłędny - wygrał sześć biegów i zgarnął 19 punktów (18 za wygrane i jeden za najwięcej wygranych biegów). Dzięki temu trzeci raz w karierze został Indywidualnym Mistrzem Polski. Na podium wyprzedził Patryka Dudka (lider przed finałem) i Bartosza Zmarzlika.

Lider Motoru stracił tytuł, który zdobył przed rokiem. Rywalizację rozpoczął od "jedynki", a następnie wygrał dwa biegi i trzykrotnie dojeżdżał do mety drugi. Wystarczyło mu to do zajęcia drugiego miejsca w sobotnich zawodach, ale w klasyfikacji generalnej o jeden punkt wyprzedził go Patryk Dudek z Apatora Toruń i to on cieszył się ze srebra.

Dziewiąte miejsce w sobotę zajął Dominik Kubera i w klasyfikacji IMP zajął czwarte miejsce. Z kolei Mateusz Cierniak był 11. po zdobyciu sześciu punktów i zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rezerwowymi byli Wiktor Przyjemski i Bartosz Bańbor, ale nie pojawili się na torze. Pierwszy z nich w klasyfikacji generalnej zajął 18. miejsce.