Polski Cukier Start Lublin z siódmą wygraną w sezonie

Autor: | Zdjęcie: Malwina Sidor/Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin z siódmą wygraną w sezonie - Zdjęcie główne

foto Malwina Sidor/Polski Cukier Start Lublin

Sport W meczu 9. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin pokonali na własnym parkiecie Krajowa Grupa Spożywcza Arkę Gdynia. Dla czerwono-czarnych było to siódme zwycięstwo w trwających rozgrywkach Orlen Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy częściej trafiali do kosza i dobrze radzili sobie w defensywie. Później jednak z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowali się podopieczni trenera Artura Gronka. Przed zejściem na dużą przerwę lublinianie objęli prowadzenie i po 20 minutach rywalizacji wygrywali 49:43.

Po zmianie stron czerwono-czarni potrafili zbudować nad rywalami nawet 17-punktową przewagę, ale przyjezdni niwelowali straty. Jednak głębia składu lubelskiego zespołu, więcej zebranych piłek oraz wyższa skuteczność w rzutach z dystansu sprawiły, że "Startowcy" przypieczętowali triumf.

Trzeba przyznać, że to zwycięstwo rodziło się w bólach i nie będę oszukiwał, że było inaczej – przyznał Filip Put, skrzydłowy Polskiego Cukru Startu. – Jednak należy pamiętać, że drużyna z Gdyni w każdym meczu rywalizuje o wygraną i nie jest z góry skazana na porażkę. Oni naprawdę walczą i mają młodych utalentowanych zawodników. Podjęliśmy z nimi walkę i trochę się męczyliśmy, ale finalnie to my sięgnęliśmy po dwa punkty, a na koniec dnia tylko to się liczy. Rywale lepiej zaczęli, ale podeszliśmy do tego z chłodną głową, nie robiliśmy nerwowych ruchów. Jeżeli wierzymy w swój system gry, to musimy być w tym konsekwentni, ponieważ realizacja planu przyniesie nam powodzenie – dodał.

Następna konfrontacja czeka naszych koszykarzy już we wtorek, 21 listopada. Wówczas do hali Globus przyjedzie brytyjska drużyna Bristol Flyers, z którą czerwono-czarni zmierzą się w ramach rozgrywek międzynarodowych pod szyldem European North Basketball League.

Polski Cukier Start Lublin - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 98:88 (22:23, 27:20, 23:20, 26:25)

Lublin: Gabrić 16, Durham 16, O'Reilly 13, Karolak 12, Benson 11, Szymański 9, Wade 7, Put 6, Krasuski 5, Pelczar 3

Gdynia: Pluta 32, Gordon 17, Bogucki 17, Kamiński 10, Wilczek 5, Marchewka 5, Szumert 2, Hrycaniuk, Czoska

Sędziowali: M. Maliszewski, B. Kucharski, T. Trybalski