Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał torunianki (ZDJĘCIA)

Sport Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin wygrały trzeci mecz na własnym parkiecie w obecnym sezonie. W piątej kolejce rozgrywek podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zwyciężyły zespół Energi Polskiego Cukru Toruń.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania kibice zgromadzeni w hali MOSiR imienia Zdzisłąwa Niedzieli mieli powody do radości. Kontuzję wyleczyła już bowiem kapitan lubelskiej drużyny, Magdalena Ziętara. Doświadczona zawodniczka powróciła do składu, a okazję do debiutu w zielono-białych barwach miała nowa środkowa, Kylee Shook (SZCZEGÓŁY).

Lublinianki były faworytkami spotkania, ale na początku rywalizacji dość nieoczekiwanie lepiej prezentowały się przyjezdne. Ekipa prowadzona przez trenera Elmedina Omanicia szybko wypracowała niewielką przewagę, lecz nie była w stanie jej utrzymać do końca początkowej kwarty. Z każdą kolejną akcją rozpędu nabierały bowiem gospodynie, które odwróciły wynik ze stanu 7:13 do remisu 13:13, a następnie objęły prowadzenie.

W trakcie kolejnych 10 minut wydawało się, że akademiczki znacząco odskoczą punktowo rywalkom. Tym razem jednak to torunianki były w stanie odrobić część strat i zniwelowały je z -12 punktów do siedmiu. Tym samym, mające nieco przestojów w grze podopieczne Krzysztofa Szewczyka schodziły na dużą przerwę przy rezultacie 41:34.

Po zmianie stron mistrzynie Polski co prawda częściej trafiały do kosza, ale nie były w stanie zbudować dużej przewagi. Ostatecznie triumfowały różnicą jedenastu oczek, głównie za sprawą dobrej gry w obronie w czwartej partii. A debiutująca Shook zakończyła mecz z dorobkiem siedmiu punktów.

Już w najbliższą niedzielę akademiczki zagrają na wyjeździe z VBW Arką Gdynia. Początek konfrontacji zaplanowano 19 listopada o godzinie 18:00.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Polski Cukier Toruń 84:73 (21:17, 20:17, 24:25, 19:14)

Lublin: Gustavsson 23, Heal 19, Kalenik 14, Fiszer 9, Ziętara 7, Shook 7, Zięmborska 4, Ullmann 1, Adamczuk, Jeziorna, Nassisi, Kuper

Toruń: Washington 19, Stankiewicz 19, Maweja 13, Strong 10, Sobiech 9, Krupa 3, Ossowska, Boiko, Trzymkowska